SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-03-2020 09:40

LSV Dükkan'da yok yok

Çocukları lösemi hastası olan annelerin ürettiği ürünler, LSV Dükkan Antalya Mağazası'nda satışa sunuluyor. Satıştan elde edilen gelir minik hastaların tedavisinde kullanılıyor.

LSV Dükkan'da yok yok

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), 21 yıldır tüm Türkiye'de sağlıklı bir toplum için hizmetlerini sürdürmeye ve kalıcı çözümler yaratmaya devam ediyor. Bugün sayıları 40 bine yaklaşan kayıtlı lösemi- kanser hastası çocuk ve yetişkin hastasına sağlık- eğitim hizmetlerinin yanı sıra yüzde 90'ı ihtiyaç sahibi ailelerine maddi- manevi destekler sunuyor.

ANNELER ÜRETİYOR, TÜRKİYE SATIN ALIYOR

Lösemili Çocuklar Vakfı'nın (LÖSEV) Ankara Gölbaşı'ndaki Lösemili Çocuklar Köyü'ndeki atölyelerinde lösemi hastası çocukların anneleri tarafından yapılarak Türkiye'nin farklı şehirlerindeki LSV Dükkanları'nda satılan ürünlere ilgi oldukça yüksek. Geçen aylarda Antalya'da Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde açılan LSV Dükkan Antalya Mağazası zengin ürün yelpazesiyle dikkati çekiyor.

LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Emecan Özcan tarafından yönetilen LSV Dükkan, LÖSEV gönüllülerini buluşturuyor. İçerisinde doğal yiyeceklerden, nikah davetiye ve şekerlerine, saf ve katkısız çikolatadan, oyuncaklara kadar farklı farklı ürünlerin satıldığı dükkandan elde edilen gelir lösemi hastası çocukların tedavisinde kullanılıyor.

GELİR, LÖSEMİ ÇOCUKLARA KULLANILIYOR

LSV Dükkanları'nın İstanbul, Ankara, Adana, Samsun, Eskişehir ve Antalya'da olduğunu belirten Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Emecan Özcan, "Lösemi tedavisi gören çocukların yanında en çok annelerinin yıprandığını fark ettik. 14 yıl önce rehabilitasyon amaçlı başlayan atölye çalışmalarımız annelerimizin maharetli ellerinde bir markaya dönüştü. Şimdilerde ise LSV Dükkanları'nda, lösemi hastası çocukların anneleri tarafından yapılan yüzlerce çeşit ürünün satışı yapılıyor. Bu satışlardan elde edilen gelirin tamamı çocuklarımız için kullanılıyor" dedi.

Ürünlerin LSV Dükkan adını verdikleri dükkanlarda, kardeş okullarda ve AVM'lerdeki standlarda satıldığını da hatırlatan Özcan, 'www.lsvdukkan.com' sitesinde online satışlarımız var. Antalya'da yaşayan gönüllülerimizin yanı sıra kent sakinleri de çocuklarımıza dokunmak isterse dükkanımıza bekliyoruz. Buradan alacakları her eşya, çocuklarımızın tedavilerinde ve ailelerine giden yardımlarda kullanılıyor" diye konuştu.

(DHA)