YAŞAM
Giriş Tarihi : 05-04-2020 13:30

Lise Caddesi yenileniyor

Kemer Belediyesi, Kemer’in en önemli caddelerinden Lise Caddesi’nde mülkiyeti belediyeye ait dükkanların tamir ve tadilatlarına başladı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Lise Caddesi daha renkli ve modern bir görünüme kavuşacak.

Lise Caddesi yenileniyor

Şüheda PARTAL

Korona virüs nedeniyle dezenfekte çalışmalarını sürdüren Kemer Belediyesi, diğer yandan da ilçe genelindeki çalışmalarına hız verdi. İhalesi yapılan ve yükleniciye teslim edilen mülkiyeti belediyeye ait Lise Caddesi’ndeki dükkanların tamir ve tadilatlarına başladı. Caddede yapılacak çalışmalar kapsamda, çatı yapımı, alüminyum kompozit dış cephe kaplama, alüminyum güneş kırıcılar, standart tip tabela yapımı, zeminde mermer kaplama, kolonlarda andezit kaplama, dış cephe sıva tamiratı ve boya ve aydınlatma çalışmaları yapılacak. Tabelaların sökümüne başlayan belediye ekipleri, çatı imalatlarına da hız kesmeden devam ediyor. Lise Caddesi, çalışmaların tamamlanmasının ardından daha renkli ve kimlikli bir kent estetiğine yakışır, çözüm odaklı ve modern bir görünüme kavuşacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Kemerimizin en önemli caddeleri arasında yer alan Lise Caddesini yeniliyoruz. Çalışmalara başladık. Daha önce ihalesi yapılmıştı. Belediye ekiplerimiz, hızlı bir şekilde cadde üzerindeki dükkanların tabelalarını sökmeye başladı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından cadde bambaşka bir görünüme kavuşacak. Caddemizi daha estetik ve modern bir hale getireceğiz. Halkımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.