GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-09-2021 15:51   Güncelleme : 13-09-2021 15:51

Ligin ilk maçı Göynük’te

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun Göynük Belediye Başkanlığı döneminde yaptırdığı Göynük Atatürk Spor Salonu’nda hentbol heyecanı yaşandı. Kadınlar Süper Lig'de sezonunun ilk karşılaşmalarında ligin yeni takımlarından Antalya Anadolu Spor, Göynük’te Üsküdar Belediyesi’ni ağırladı. Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun da izlediği maçta Üsküdar Belediyesi, Antalya Anadolu Spor’u 37-19 yendi. Bundan sonraki karşılaşma ve antrenmanlarını Göynük Atatürk Spor Salonu’nda sürdürmek istediklerini belirten Antalya Anadolu Spor Kulübü Genel Sekreteri Haluk Dökmez, “Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na ve buradaki tesis müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Hem antrenman hem de maçlar için bize kapılarını açtılar. İnşallah maçlarımızı burada oynamaya devam edeceğiz” dedi.

Ligin ilk maçı Göynük’te

Ahmet Duran YENİGÜN

2021-2022 sezonu Hentbol Kadınlar Süper Ligi ilk hafta maçları ile başladı. 12 takımın mücadele ettiği ligde Ankara, Antalya ve Kastamonu’dan 2, İstanbul, İzmir, Muğla, Eskişehir, Giresun ve Tekirdağ’dan birer takım yer alıyor. Bu sezon Süper Lige yükselen EGO Spor, Araç Belediyespor ve Tekirdağspor ile Muratpaşa Belediyespor’un haklarını devralan Antalya Anadolu Spor ligin yeni takımları oldular.

BAŞKAN TOPALOĞLU MÜSABAKAYI İZLEDİ

Ligin ilk maçlarından Antalya Anadolu Spor ile Üsküdar Belediyesi karşılaşması ise Kemer’in Göynük Mahallesi’nde bulunan Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Ligin ilk maçında Üsküdar Belediyesi, Antalya Anadolu Spor’u 37-19 yenerken, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ile birlikte müsabakayı izledi.

Başkan Topaloğlu, Göynük Belediye Başkanlığı döneminde yaptırdığı Göynük Atatürk Spor Salonu’nda oynanan müsabaka öncesi sporcularla sohbet etti. Ligin ilk maçının Göynük Mahallesine kazandırdığı spor salonunda yapılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Daha önce Göynük Belediye Başkanlığı dönemimde Atatürk Spor Salonunu halkımıza kazandırmıştık. Buradaki salon, sporun her türlüsüne ev sahipliği yapabilecek kapasitede. Hentbol Kadınlar Süper Lig’in açılış maçında sporcularımızla bir araya gelerek sohbet ettik. Her iki takımada ligde başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘KAPANMASINA GÖNLÜMÜZ EL VERMEDİ’

Bundan sonraki karşılaşma ve antrenmanlarını Göynük Atatürk Spor Salonu’nda sürdürmek istediklerini belirten Antalya Anadolu Spor Kulübü Genel Sekreteri Haluk Dökmez, “Bu takım Muratpaşa Belediyesi'nin takımıydı. Muratpaşa Belediyesi kapatma kararı aldıktan sonra Şenay başkanımız görüşmelerini yapıp bu takımın haklarını devraldı. Şenay Çaplık başkanımız da eski bir hentbolcu iyi de bir sporcudur. Avrupa'da derece yapmış, Türkiye şampiyonlukları ve kupaları olan böyle bir takımın kapanmasına gönlümüz el vermeyince de böyle bir organizasyona girdik. Aynı zamanda 1. Lig'den de Maltepe Belediyesi’nin takımını almak istiyoruz. Ön görüşmeler devam ediyor” dedi.

Yabancı sporcuların lisansları yetişmediği için sadece Türk sporcularla sahaya çıktıklarını ifade eden Haluk Dökmez, “Takımımızda toplamda 22 tane sporcu var. Bugün ligin ilk maçı ve Üsküdar Belediyesi ile oynadık. İyi bir müsabaka oldu. İnşallah yabancı sporcularımızı lisansları çıktığında takımımız daha düzenli bir takım olacak. Haftaya Konyaaltı Belediyesi ile karşılaşacağız. İnşallah maçlarımızı da burada oynamaya devam edeceğiz. Buradan Kemer Belediye başkanımıza ve buradaki tesis müdürümüz Ali Taze’ye çok teşekkür ediyoruz. Hem antrenman hem maçlar için bize kapılarını açtılar” diye konuştu.