YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-09-2022 22:58

Kuzdere’ye yeni cami

Kemer’in Kuzdere Mahallesi’ne hayırsever iş insanı Mehmet Kaya tarafından 2 bin 500 metrekarelik alanda içerisinde Kur’an kursu ve taziye evi gibi müştemilatların bulunacağı cami yapılacak. Cami için Kemer Kaymakamlığı’nda imza protokolü düzenlendi. Kaymakam Hüseyin Çam, yeni caminin ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kuzdere’ye yeni cami

Şüheda PARTAL

Kemer’in Kuzdere Mahallesi’ne yapılacak ilçenin yeni camisi için protokol imzalandı. Kemer Kaymakamlık makamında düzenlenen protokol törenine Kaymakam Hüseyin Çam, İlçe Müftüsü Recep Balaban, Kemer Kuzdere Mahallesi Camileri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Turan Arslan ve Hayırsever Mehmet Kaya katıldı. Kuzdere Mahallesi’nde Kemer Müftülüğüne tahsis edilen 2500 metrekarelik alana hayırsever Mehmet Kaya tarafından yapılacak caminin içerisinde Kur’an kursu ve taziye evi gibi müştemilatlar bulunacak. Kaymakam Hüseyin Çam, yaptırılacak camii, Kur’an kursu ve müştemilatların ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

İlçe Müftüsü Recep Balaban da yeni yapılacak caminin ilçeye hayırlı olmasını dilerken, 2 minareli olacak şekilde inşa edilecek caminin içerisinde Kur’an kursu, taziye evi, şadırvan gibi müştemilatların bulunacağını söyledi. Kemer merkezdeki camilerin özellikle Cuma ve bayram günlerinde kapasitelerinin yetmediğini ifade eden Balaban, “Önümüzdeki günlerde plan ve projesi tamamlanır tamamlanmaz temel atma işlemi gerçekleşecek” dedi.

Balaban ayrıca, hayırsever iş insanı Mehmet Kaya tarafından yaptırılacak camiye Kemer Kuzdere Mahallesi Camileri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile diğer hayırseverlerin de katkıda bulunacağını söyledi.

AdminAdmin