EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-09-2021 15:32   Güncelleme : 07-09-2021 15:34

Kurs merkezinde tam gün eğitim!

Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi, tam gün eğitime başladı. Öğrencilerin daha verimli eğitim süreci geçirmelerini sağlayacak kurs merkezinde, 12. sınıfa devam eden öğrenciler hafta içi 20, hafta sonu 14 olmak üzere toplam 34 saat ders alacak. Öte yandan Kemer Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılında lise öğrencilerine ücretsiz servis imkanı sağlayacak. Eğitim ve öğretim döneminde öğrenci servislerini kullanacak olan lise öğrencilerinin servislerinin 13 Eylül Pazartesi günü başlayacağı belirtildi.

Kurs merkezinde tam gün eğitim!

Şüheda PARTAL

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla hafta içi akşam ve hafta sonu tam gün eğitime başlayan Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi, öğrencilerin daha verimli eğitim süreci geçirmelerini sağlayacak. Kurs merkezinde, 12. sınıfa devam eden öğrenciler hafta içi 20, hafta sonu 14 olmak üzere toplam 34 saat ders alacak.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, kurs merkezinde ücretsiz eğitim alan öğrencilerin daha verimli olabilmeleri için çalıştıklarını söyledi. Öğrencilerin en iyi şekilde huzurlu bir ortamda eğitim almalarını sağlamaya çalıştıklarını ifade den Başkan Topaloğlu, “Öğrencilerimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. ‘Eğitim varsa gelecek var’ sözüyle hareket ederek öğrencilerimizin geleceklerini kurmalarına yardımcı oluyoruz. Son yapılan üniversite sınavında kursta eğitim alan birçok öğrencimiz büyük başarı elde etti ve üniversiteye girmeye hak kazandı. Çocuklarımız istedikleri başarıyı elde edince bizler de mutlu oluyoruz. Eğitime olan desteğimiz artarak devam edecek” diye konuştu.

LİSE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ SERVİS İMKANI

Öte yandan Kemer Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılında lise öğrencilerine ücretsiz servis imkanı sağlıyor. Öğrenciler Kemer Belediyesi tarafından 13 Eylül Pazartesi günü ücretsiz olarak taşınmaya başlanacak. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Yeni eğitim yılının başlamasıyla eğitime hizmetlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Her yıl odluğu gibi bu yıl da eğitim ve öğretim yılında lise öğrencilerimizin ücretsiz taşınmasını sağlıyoruz. 13 Eylül Pazartesi günü itibariyle lise öğrencilerimizi taşımaya başlayacağız. Rahatlıkla ve güvenle okullarına gitmelerini kolaylaştıracağız” dedi.