ANTALYA
Giriş Tarihi : 25-11-2020 14:34   Güncelleme : 25-11-2020 14:34

Kumluca Ortaköy Mezarlığı'nda ek saha çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi, mevcuttaki defin alanlarının yetersiz kalması üzerine Kumluca Ortaköy Mezarlığı'na ek saha açıyor. Ortaköy Mahalle Muhtarı Halime Kaya, mezarlığın yetersiz kalması üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışma için mahalle halkı adına teşekkür etti.

Kumluca Ortaköy Mezarlığı'nda ek saha çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi, mevcuttaki defin alanlarının yetersiz kaldığı mezarlıklarda yeni defin alanlarını artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Serik'in ardından bu kez Kumluca Ortaköy Mahallesi'nde yer alan Ortaköy Mezarlığı'nda ek saha açımı ve düzenleme çalışmalarına başladı.

26 DÖNÜMLÜK ALAN KULLANILACAK

Büyükşehir ekipleri cenaze konulamayacak durumda olan sarp ve dik arazide iş makineleriyle çalışma yaparak yeni defin yerleri açıyor. Ekiplerin bu çalışmasıyla 16 dönümlük yeni kullanım alanı açılarak mezarlığın toplamda 26 dönümünün kullanılabilir olması hedefleniyor.

MAHALLE MUHTARINDAN TEŞEKKÜR

Ortaköy Mahalle Muhtarı Halime Kaya, “Mahallemizin tek mezarlığı olan Ortaköy mezarlığımızın kullanılabilir alanları dolmak üzere ve yetersizdi. Bu durumu yetkililerimize bildirdim. En kısa sürede dönüş yaparak çalışmalara başlandı. Çalışma sonrası mezarlığımızın kapasitesi 2,5 katına çıkacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından mezarlığımıza ulaşımı kolaylaştıracak yeni bir yol daha açılacak. Bu özverili çalışma için Başkanım Muhittin Böcek ve ekibine şahsım ve mahallelim adına çok teşekkür ederim" dedi.

(Haber Merkezi)