GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-02-2021 09:11   Güncelleme : 25-02-2021 09:11

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Çamyuva’ya 5 yıldızlı halk plajı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizmin yoğun yapıldığı yerlerde, nitelikli ve verimli halk plajlarının oluşturulması için başlatılan proje kapsamında Bodrum, Çeşme ve Kadriye’nin ardından Kemer’in Çamyuva Mahallesi’ne 5 yıldızlı halk plajı için çalışmalar başladı. Toplam 33 bin metre karelik alana yapılacak halk plajı yaklaşık 2000 kişilik olacak. 20 bin metrekare de yeşil alanın olacağı halk plajında, özellikle engelliler için rampa ve şarj üniteleri de yer alacak. Yöresel ürün stantlarından basketbol sahası ve yürüyüş yoluna, restorandan büfelere kadar çok amaçlı olarak tasarlanan 5 yıldızlı Günübirlik Halk Plajı’nın Nisan ayı sonunda açılması planlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Çamyuva’ya 5 yıldızlı halk plajı

Ahmet Duran YENİGÜN

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizmin yoğun yapıldığı yerlerde, nitelikli ve verimli halk plajlarının oluşturulması için başlatılan proje kapsamında Bodrum, Çeşme ve Kadriye’nin ardından Kemer’in Çamyuva Mahallesi’ne 5 yıldızlı halk plajı için çalışmalar başladı.

33 BİN METREKARELİK ALANA YAPILACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kuruluşu olan TURAŞ Turizm ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilecek halk plajı, Bodrum ve Kadriye’deki halk plajlarını yapan Bir-Ka İnşaat tarafından yapılacak. 20 bin metrekarelik yeşil alan ile birlikte toplam 33 bin metrekarelik alana yapılacak Günübirlik Halk Plajı, yaklaşık 2000 kişilik olacak.

ENGELLİLERE ÖZEL PLAJ

Şezlong, şemsiye, duş kabini, tuvalet, büfe ve dinlenme alanı gibi olanaklarla vatandaşlara nitelikli hizmeti, uygun fiyata sunacak halk plajında ayrıca yürüyüş ve koşu yolları, tartan pistler, çocuklar ve engelli çocuklar için oyun parkları, vitamin bar, 2 bin kişiye hitap edecek restoran ve Yöresel ürün stantları bulunacak. Basketbol, voleybol ve tenis gibi çok amaçlı sahalarının da bulunacağı halk plajında, özellikle engelliler için denize iniş rampaları, engelli araçların şarjı için şarj üniteleri de yer alacak.

15 gün önce başlanan projenin Nisan ayı sonunda tamamlanarak açılması planlanıyor.