SPOR
Giriş Tarihi : 23-01-2020 09:56

Küçük yelkenciler takdir topladı

Kemer’de denizcilik ve yelkenciliğin gelişmesi amacıyla G-Marina Kemer ve Kemer Yat Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde Kemer’de kampa giren Akdeniz Yelken Kulübü’nün 7-15 yaş arasındaki 25 sporcu, kampın son gününde düzenlenen yarışlarda ter döktü. Hava muhalefeti nedeniyle yarışlar tamamlanamazken, sporcuların gösterdiği başarı takdir topladı. Kemer Yat Yelken Kulübü Başkan Yardımcısı Dr. Orhan Yeşilli, “Sert hava koşullarına rağmen sporcularımız başarılı oldular ve iyi bir performans sergilediler, ancak hava muhalefeti dolayısıyla yarışlarını tamamlayamadılar. Ama hepsi bizim gönüllerimizde birinci oldu” dedi.

Küçük yelkenciler takdir topladı

Ahmet Duran YENİGÜN - Şüheda PARTAL

Kemer’de denizciliğe dikkat çekmek amacıyla G-Marina Kemer ve Kemer Yat Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde Akdeniz Yelken Kulübü 7-15 yaş arası 25 sporcusu ve 6 antrenörü ile marinada gelişim kampı düzenledi. Kemer Nar Otel’de konaklayan sporcular 2 gün boyunca kampta kondisyon, teorik ders, deniz antrenmanı gerçekleştirdi. Kampın son günün de ise yelken yarışı düzenlendi. Bir hayli çekişmeli geçen yarışta, toplam 25 sporcu ter döktü. Hava muhalefeti nedeniyle yarışlar tamamlanamazken, sporcuların gösterdiği başarı takdir topladı. Yarış sonrası G-Marina Kemer’de sertifika töreni düzenlendi. Törene Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, KETOB Başkanı Şener Gürler, G-Marina Kemer Genel Müdürü Levent Tokaç ile kulüp yöneticileri ve sporcuların aileleri katıldı. Törende sporcu ve antrenörlere sertifikaları verilirken, destek olanlara da plaket verildi.

YEŞİLLİ: BİZİM GÖNÜLLERİMİZDE BİRİNCİ OLDULAR

Törenin ardından açıklamada bulunan Kemer Yat Yelken Kulübü Başkan Yardımcısı Dr. Orhan Yeşilli, kulüp olarak uzun zamandır ufak tefek sorunlar nedeniyle Kemer’de çocukların optimist lazer gibi yelken ve doğa sporlarına olan katkılarına ara vermek zorunda kaldıklarını belirerek şunları söyledi:

“Uzun zaman sonra hem yerel idarelerin hem marinamızın hem de kulübümüzün eski ve yeni üyelerinin katkılarıyla bölgede bir yelken etkinliği düzenlemeye karar verdik. Akdeniz Yelken Kulübü kuruluşundan bu yana bizimde destek verdiğimiz bir kulüp. Antalya’da yelkenciliğin ilerlemesi için gayret sarf eden kulübümüzü misafir olarak Kemer’de ağırladık. Çocukların tekneleriyle beraber bölgemize gelerek Ayışığı Koyu’nda 3 gün kamp yaptılar ve onlar için kampın son gününde bir yelken yarışı düzenledik. Sert hava koşullarına rağmen geçen yılın kursiyerleri başarılı oldular, iyi bir performans sergilediler, ancak hava muhalefeti dolayısıyla yarışlarını tamamlayamadılar. Ama hepsi bizim gönüllerimizde birinci oldu. Hem kulübümüzün canlanması için hem bölgemizdeki insanlarımızın bu tür aktivitelere katılım sağlayabilmesi için bu tür etkinliklerimiz devam edecek. İnşallah bu yaz kendi çocuklarımızı denize kavuşturacağız, bunun gayreti içerisindeyiz. Bundan sonra da bölgemizde daha önce sahip olduğumuz etkin bol sporcu yetiştiren bir kulüp haline döneceğiz.”

TOKAÇ: DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

G-Marine Kemer Genel Müdürü ve aynı zamanda Kemer Yat Yelken Kulübü Genel Sekreteri olan Levent Tokaç ise, “Bu tür etkinliklerde faydamız olması ve emeğimiz olması denizcilik adına bizleri mutlu ediyor. Denizlere bakmak çocuklarla ve eğitimlerle olacaktır. 35 yıldır Kemer’deyim ama denizciliğe çok önem vermemiştik. Umarım bundan sonra çocuklarımızın denizcilik adına büyük katkıları olacağını düşünüyorum. G-Marina ve kendi şahsım adıma bu tür etkinlikleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.