YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-02-2020 09:28

Korkuteli Barajı'nda su seviyesi yükseliyor

Korkuteli ilçesindeki sulama barajında su seviyesi eriyen karlar ve son yağmurlarla birlikte 10 milyon metreküpe ulaştı.

Korkuteli Barajı'nda su seviyesi yükseliyor

Korkuteli Sulama Birliği'nin sulama sezonunun sona ermesinin ardından eylül ayında kapaklarını kapattığı Korkuteli Barajı'nda su seviyesi yükselmeye devam ediyor. Son yağmurlar ve yükseklerde eriyen kar sularının Varsak Çayı ve Bingeçit Koçantı Deresi'nden geçerek dolduğu, 52 milyon metreküp su kapasiteli Korkuteli Barajı'nda su seviyesi dün itibariyle 10 milyon metreküpe ulaştı.

Korkuteli Sulama Birliği Başkanı ziraat mühendisi Semra Torun, "Geçen yıl 37 bin dönümlük alana damlama sulaması için 4 kez su verdik ve sulama sezonu tamamlandı. Şu an son yağmurlar ve barajı destekleyen Varsak Çayı ve Bingeçit Koçantı Deresi'nden gelen su ile barajımız su tutmaya devam ediyor. Dün yapılan son ölçümler sonrası seviye de yükselme devam ediyor. İnşallah bundan sonra eriyen kar suları ve yağacak yağmurlar sulama sezonuna kadar barajımız istenilen seviyeye ulaşacaktır. Bu gidişle barajımızdan çiftçilerimize 5 kez su verebiliriz" dedi.

(DHA)