SPOR
Giriş Tarihi : 24-10-2019 09:43

Kore Gazisinden Kınıkspor'a yardım

Antalya Süper Amatör'de mücadele eden Kınıkspor'un yaşadığı ekonomik zorluklar nedeniyle başlatılan yardım kampanyasına en anlamlı destek Kore Gazisi Nebi Er'den (89) geldi.

Kore Gazisinden Kınıkspor'a yardım

Kaş'a bağlı Çayköy Mahallesi'nde yaşamını sürdüren 5 çocuk babası Nebi Er, bahçesinden topladığı zeytinleri yağ yaptırarak kazandığı paranın 500 lirasını Kınıkspor'a bağışladı. Er, bir zarfa koyduğu 500 lirayı Kınıkspor Başkanı Ayhan Yıldırım'a teslim etti.

Nebi Er, "Kore Gazisi maaşıyla geçinen bir insanım. Gençliğimde yağlı güreş yaptım, yağlı güreş hastasıyım. Bölgede yapılan yağlı güreşleri hiç kaçırmam. Bugünkü sağlığımı yağlı güreşe borçluyum. Ara sıra Kınıkspor maçlarına gidiyorum. Kınıkspor'un zor durumda olduğunu, yardım kampanyası açıldığını duydum. Zeytinlerimi sıktırarak sattığım yağdan kazandığım küçük paranın 500 lirasını yardım olarak ayırdım. Kınıkspor bölgenin takımı. Kaş'ın tanıtımını yapıyor. İnsanları, gençleri kahveye gitmek yerine spor sahasına çekiyor. Herkes bu takıma sahip çıkmalı. 50 lira, 100 lira demeden yardım etmeli" dedi.

Yardım karşısında duygulanan Kınıkspor Başkanı Ayhan Yıldırım, "Şu ana kadar Kınıkspor'a yapılan en anlamlı yardım. Sözde değil, özde bir yardım" dedi. (DHA)