GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-05-2021 18:01   Güncelleme : 27-05-2021 18:01

“Köprümüzü isteriz”

Kemer Ayışığı Koyunda, Karayel Deresi’nin denizle buluştuğu ve Club Med Tatil Köyü’yle aynı tarihlerde yapıldığı öğrenilen dere üzerindeki köprünün kaldırılması üzerine mahalle sakinleri Kemer Kaymakamlığı’na dilekçe vererek köprünün tekrar yapılmasını istedi. Konu ile ilgili Kemer Kaymakamlığı’na giderek köprünün tekrar yapılması için toplanan imzalar ile birlikte dilekçe veren Ahmet Akyapı ve İlhan Demirel, “Bizlerin, turistlerin ve amatör balıkçıların kıyılardan ve derelerden faydalanabilme hakkı elinden alınmıştır. Sökülen köprünün sökenler tarafından veya devletimizin ilgili kurumları tarafından tekrar yerine takılmasını talep ediyoruz. Köprümüzü geri istiyoruz” dediler.

“Köprümüzü isteriz”

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de Karayel Deresi’nin denizle buluştuğu noktada bulunan köprü vinç yardımıyla yerinden sökülmüştü. Dere üzerinde bulunan ve Club Med Tatil Köyü’yle aynı tarihlerde yapıldığı öğrenilen köprünün kaldırılmasına ise vatandaşlar tepki göstermişti. Club Med ile Ayışığı Parkı plajları arasında geçiş sağlayan ve turistlerin üzerinde fotoğraf çektiği köprünün kaldırılma sebebinin ise yıkılma tehlikesi olduğu bildirilmişti. Ayışığı Parkı işletmesi tarafından kaldırılan köprünün yapıldığı zamandan bu zamana kadar demirlerinde paslanma sonucu eskimeler olduğu ve bakımının yapılamayacağından can güvenliği açısından kaldırılmasının daha uygun olduğu belirtilmişti.

KAYMAKAMLIĞA KÖPRÜ DİLEKÇESİ

Köprünün tekrar yapılması için imza toplayan mahalle sakinlerinden Ahmet Akyapı ve İlhan Demirel, Kemer Kaymakamlığına giderek topladıkları imzalar ile dilekçeyi teslim etti. Akyapı burada yapıtığı açıklamada, “Ben ve bu imza sahipleri Kemer sevdalıları ve mahalle sakinleri olarak mağduruz. Yazın deniz ve sahil, kışın gezi parkurumuzu devletimizin Milli Park alanı içerisinde kalan Ayışı Parkı ve Clup Med arasındaki derenin üzerindeki portatif köprü sökülmüştür. Bizlerin, turistlerin ve amatör balıkçıların kıyılardan ve derelerden faydalanabilme hakkımız elimizden alınmıştır engellenmiştir. Sökülen köprünün sökenler tarafından veya devletimizin ilgili kurumları tarafından tekrar yerine takılmasını talep ediyoruz. Köprümüzü geri istiyoruz” dedi.

‘GEZİ VE PLAJ YOLU KAPATILMIŞTIR’

Ahmet Akyapı ve İlhan Demirel tarafından verilen dilekçede ise, “Ekte isim ve imzaları olan Kemer sakinleri olarak sahil ve deniz kıyılarına ulaşım ve yürüyüş-gezi imkanlarımız Milli Park kiracıları tarafından engellenmektedir. Mahallemizdeki Ay ışığı tesislerindeki derenin üzerindeki demir köprü sökülerek sahil bandı gezi ve plaj yolu da kapatılmıştır. Turizm sezonunda turist yaya geçişi de engellenmiş ve yerli vatandaşların plaja geçişi ve amatör balıkçıların yolu kapatılmıştır. Sökülen bu köprünün tekrar yerine takılması hususunda gereğini saygılarımızla arz ederiz” denildi.