ANTALYA
Giriş Tarihi : 12-11-2019 09:11

Konyaaltı Belediyesi’nden Anıtkabir’e 9 otobüs

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümünde gerçekleştirilen anma etkinlikleri kapsamında Konyaaltı Belediyesi, ilçenin dört bir yanından toplam 416 kişiyi 9 otobüsle Anıtkabir’e ziyaret için uğurladı.

Konyaaltı Belediyesi’nden Anıtkabir’e 9 otobüs

Konyaaltı Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. ölüm yıldönümü nedeniyle ebedi istirahatgahı Anıtkabir'e 9 otobüs ziyaretçi uğurladı. Özellikle daha önce şehir dışına hiç çıkmamış, Atatürk'ü Anıtkabir'de ziyaret etme fırsatı bulamamış 416 kişi, 9 Kasım Cumartesi günü, akşam saat 10.00’da Anıtkabir'i ziyarete yola çıktı.

“Atatürk'ü ziyaret etme hayalim Konyaaltı Belediyesi ile gerçek oldu.” diyen vatandaşlar ise "Yıllardır Atatürk'ü ziyaret etmek istiyorduk. Allah bu güne nasip etti. Bizi bu güzel dünyanın en güzel yeri Türkiye'yi kazandırdığı için Türk çocuklarına Türk insanlarına en büyük gurur en büyük mutluluğu bize verdiği için teşekkür ederiz. Bu ziyarete vesile olan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e de çok teşekkür ederiz" dedi.

Konyaaltı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Batı ise şöyle konuştu; “Bizler Konyaaltı Belediyesi olarak daha önce şehir dışına çıkma imkanı bulamamış hemşehrilerimizi Ata'mızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir'e gönderiyoruz. Antalya’mızın Atatürk'e büyük özlemini, sevgisini ve dualarını Anıtkabir'de Ata'mıza iletmelerini istiyoruz. Türk milleti, Atatürk'ün yolunda yetişen evlatlarımız ile Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Atatürk'ü ilelebet yaşatacaktır.” (Haber Merkezi)