GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-08-2021 22:38   Güncelleme : 06-08-2021 22:38

Kondular geri mi geliyor?

Yerel seçimler sonrası göreve gelir gelmez ilçedeki parklarda bulunan Büfe ve meyve-sebze tezgahlarını kaldıran Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, bir daha bu tür görüntülerin yaşanmayacağını ve asla bu tür yapılara izin verilmeyeceğini bildirmişti. Ancak geçtiğimiz günlerde bu durumun tam tersi bir durum yaşandı. Deniz Caddesi üzerinde bulunan Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Parkı’nda daha önce yıkılan büfenin yerine meyve ve sebze tezgahı konulduğu görüldü. Birçok vatandaş ve esnaf gazetemizi arayarak tepki gösterdi. Konulan tezgahın ise belediye tarafından 2-3 aylığına verildiği öğrenildi.

Kondular geri mi geliyor?

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’in önceki dönem belediye başkanı Mustafa Gül’ün sıkça eleştirildiği büfe kondular, yerel seçimler sonrası göreve gelen Başkan Necati Topaloğlu tarafından yıkılarak kaldırılmıştı. Başkan Topaloğlu, Kemer’in hemen her parkında bulunan büfe ve manav tezgahlarının kaldırılması sonrası bir daha bu tür görüntülerin yaşanmayacağını ve asla bu tür yapılara izin verilmeyeceğini bildirmişti.

Geçtiğimiz günlerde ise bu durum tam tersi bir duruma dönüştü. Deniz Caddesi üzerinde bulunan Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Parkı’nda daha önce yıkılan büfenin yerine meyve ve sebze tezgahı konulduğu görüldü. Birçok vatandaş ve esnafın gazetemizi arayarak tepki gösterdiği konuya, Kemer Belediye Meclis Üyeleri de karşı çıkarak tepki göstermiş ancak belediye tarafından 2-3 aylığına verildiği öğrenildi. Gazetemizin görüntü aldığı parkta tezgahın başındaki şahıs ise resim çeken muhabirimize; “Neden resim çekiyorsunuz. Açız. Adam mı öldürelim” diyerek resim çekilmemesini istedi.

Gazetemizi arayan vatandaş ve esnaflar Kemer’in bir Pazar yeri olduğunu ve bu tür tezgahların yerinin parklar değil Pazar yerleri olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na verdiği sözleri unutmaması gerektiğini hatırlattı.