ANTALYA
Giriş Tarihi : 16-06-2020 12:44   Güncelleme : 16-06-2020 12:44

Kızılot Beach Park ve Mesire Alanı açılıyor

Manavgat Belediyesi tarafından yaptırılan Kızılot Beach Park- Mesire Alanı Projesi tamamlanarak vatandaşların kullanımına hazır hale getirildi.

Kızılot Beach Park ve Mesire Alanı açılıyor

Manavgat Belediyesi tarafından Yemişli ve Örenşehir'den sonra Kızılot Mahallesi'nde aynı zamanda mesire alanı olarak da kullanılabilecek Beach Park projesi hayata geçirildi. Manavgat halkına nefes aldıracak, ailelerin çocuklarıyla hafta sonlarında giderek keyifli zaman geçirebileceği Kızılot Beach Park alanında, büfe ve kafe hizmeti de verilecek. Vatandaşlar, kafe hizmetleri kapsamında, sıcak- soğuk içecekler, aperatif yiyecek imkanından yararlanabilecek. Ayrıca Manavgat Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında oturma düzenini sosyal mesafe kurallarına göre hazırlayarak, şezlongları her kullanım sonunda dezenfekte edecek.

VATANDAŞLAR RAHATÇA DENİZE GİREBİLECEK
125 bin metrekarelik alanda tasarlanan Kızılot Beach Park içerisinde, 65 araçlık otopark, 26 piknik masası, sahilde vatandaşların kullanımı amaçlı şezlonglar, spor alanı, yürüyüş yolları, güneşlenme terasları, piknik alanları, çocukların eğlenmeleri için çocuk oyun alanları, sergi alanları, 2 büfe, soyunma kabinleri ve tuvaletler bulunmasının yanı sıra mesire alanına gelecek olan vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacı ile sürekli güvenlik personeli de bulundurulacak. Manavgat Belediyesi, Kızılot Mesire Alanı'nın denize yakın bir konumda yer alması nedeniyle bir cankurtaran da sürekli olarak görev yapacak. Kızılot Beach Park'ın açılışı 17 Haziran Çarşamba günü saat 18.00'da gerçekleşecek.

BAŞKAN SÖZEN: SÖZ VERDİK YAPTIK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat halkına seçim döneminde söz verdikleri çalışmaları hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, Manavgat halkının sosyal yaşamına katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeye başladıklarını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, "Kızılot Mahalle'mizde deniz kıyısında kullanıma hazır hale getirdiğimiz Beach Park projemiz, hem bölge turizmine artı değer katacak hem de tüm halkımız mesire alanımızı keyifle kullanacak. Sahilde yaptığımız düzenlememizde ise halkımızın çoluk çocuk hem piknik yapabileceği hem de gönül rahatlığı ile denize girebileceği bir alanı oluşturduk. Manavgat Belediyemiz halkımızın sosyal yaşamına artı değer katan projelerini hayata geçirmeye devam edecektir. Kızılot Beach Park Mesire Alanı'mız tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

(DHA)