ANTALYA
Giriş Tarihi : 17-06-2022 01:01

KGYS ve PTS’de bir haftada 564 kural ihlali kayda alınıp ceza uygulandı

Antalya’da Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ve Plaka Tanıma Sistemi’ndeki (PTS) kameralarla, kural ihlali yaptığı tespit edilen sürücülerin araç tescil plakalarına cezai işlem uygulandı. Polisin helikopter ve dronlu trafik denetiminde ise 513 sürücüye cezai işlem uygulanırken, bin 130 kişiye de eğitim verildi.

KGYS ve PTS’de bir haftada 564 kural ihlali kayda alınıp ceza uygulandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte bulunan KGYS ve PTS’deki kameralarla 6-12 Haziran tarihleri arasında kural ihlalleri yaptığı tespit edilen sürücülerin, kullandıkları araçların tescil plakalarına; emniyet kemeri kullanmama kuralı ihlalinden 516, seyir halinde iletişim cihazlarını ele alarak araç kullanma kuralı ihlalinden 48 adet olmak üzere toplam 564 adet Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı tanzim edildi. Toplamda 121 bin 436 TL cezai işlem uygulandı.

HAVADAN TRAFİK DENETİMİNDE 513 SÜRÜCÜYE CEZA

Antalya Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Antalya’da trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştiriliyor. Sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında ihlallerin önlenmesine yönelik olarak Antalya Karayolları üzerinde 7-13 Haziran tarihleri arasında havadan ve özel denetimler yapıldı.

Ekiplerin helikopter ve dron denetiminde 513 sürücüye, yük taşıyan araçlar denetiminde 183 sürücüye, alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde denetiminde 55 sürücüye, traktör ve tarım işçileri taşımacılığı denetiminde 7 sürücüye cezai işlem uygulandı.

Ayrıca Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda 175 araç sürücüsü, 955 yolcu olmak üzere toplam bin 130 yol kullanıcısına eğitim verildi. (İHA)

AdminAdmin