GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-08-2021 16:32   Güncelleme : 10-08-2021 16:32

KETOB’dan çevre temizliği!

Kemer’de olası orman yangınlarına karşı önlemler alınmaya devam ederken, Kemer Belediyesi başta olmak üzere ilçedeki turizmciler ormanlık alanlarda çevre temizliği yapıyor. Kiriş dağ yolunda otel personellerinin katılımıyla Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) tarafından çevre temizliğinde cam, teneke, plastik şişeler gibi ormanlık alana gelişi güzel atılan çöpleri toplandı. KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, “Bu şekilde çevreyi kirletip sonra temizlemeye uğraşmaktansa, kirletmeyerek geleceğimizi daha etkili güvence altına alabiliriz” dedi.

KETOB’dan çevre temizliği!

Şüheda PARTAL

Kemer’de olası orman yangınlarına karşı önlemler alınmaya devam ederken, Kemer Belediyesi başta olmak üzere ilçedeki turizmciler ormanlık alanlarda çevre temizliği yapıyor. Kiriş dağ yolunda otel personellerinin katılımıyla KETOB tarafından çevre temizliğinde cam, teneke, plastik şişeler gibi ormanlık alana gelişi güzel atılan çöpleri toplandı. Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği temizliğe katılan KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, “Bugün, belediyemiz ve çevredeki otelci ve bölgedeki turizmci arkadaşlarla birlikte ve eş zamanlı mıntıka temizliği yaptık. Kemer Belediyesinin düzenli temizliğinin üzerine, bizler de, insan gücünün yettiği oranda yanıcı maddelerden arındırmaya çalıştık. Okuldayken hocalarımız, dersi derste öğrenin, sonraya bırakmayın derlerdi. Gerçekten bu genel temizlik de aynı şey. Bu şekilde çevreyi kirletip sonra temizlemeye uğraşmaktansa, kirletmeyerek geleceğimizi daha etkili güvence altına alabiliriz” dedi.

Ormanlık alanlarda olası bir yangının çıkmasına sebep olacak çöpleri, plastik ve cam şişelerin toplandığını ifade eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise, "Ormanlarımız bizim akciğerlerimiz. Son çıkan orman yangınları herkesin malumu. Bu konuda çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bunun için otelcilerimizle ormanlık alanlarda ve çevresinde temizlik etkinliği yaptık. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

ÇAM PÜRLERİ TEMİZLENDİ

Öte yandan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ormanlık alan içerisinden Kemer’i Kiriş’e bağlayan Mustafa Ertuğrul Aker Caddesi kenarlarında bulunan kanal içlerinde bulunan çam pürleri temizlendi. Çam pürlerinin yanı sıra gelişigüzel atılan cam, teneke, plastik şişeler başta olmak üzere diğer çöpler de ekipler tarafından toplanarak geri dönüşüme yollandı.