YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-05-2022 23:27

Kesme Boğazı’nda otokorluluk çalışmaları başladı

Son dönem ölümcül kazaların da meydana geldiği ve tehlike arz eden yayla yolu Kemer Kesme Boğazı’nda otokorkuluk çalışmaları başladı. Kemer Belediyesi tarafından yapılan ihale sonrası yüklenici firmanın başladığı çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Topaloğlu, “Bizim amacımız vatandaşımızın daha güvenli ve daha güvenilir bir ortamda hayatını sürdürmesidir” dedi.

Kesme Boğazı’nda otokorluluk çalışmaları başladı

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, Kuzdere Muhtarı Serkan Günay ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Yapılacak çelik otokorkolukların 2 bin 100 metre olacağı belirtildi. Kesme Boğazında yapılacak otokorkulukların yapım işi bittikten sonra, Ahmet Çavuş Caddesi, Kuzdere Caddesi, Kiriş Köprü kavşağı üzerinde de otokorkuluk yapılacak.

BİZE GÜVENEN HERKES RAHAT OLSUN!

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu “Biliyorsunuz, zaman zaman sürücülerimiz dikkatsiz davranmalarından dolayı kazalar meydana geliyordu. Bu kazaları önlemek için Kemer Belediyesi olarak bariyer ihalesine çıktık. 2 Milyon TL’lik bir yatırım yapıyoruz. Şu anda yüklenici firma çalışmalarına başladı. Yaklaşık 2 kilometrelik bir bariyer yapılacak. Amacımız vatandaşlarımızın daha huzurlu bir yoluculuk yapması. Bizim amacımız vatandaşımızın daha güvenli ve daha güvenilir bir ortamda hayatını sürdürmesidir. Bunun için Kemer Belediyesi gereken bütün yatırımlarını yapıyor, yapmaya da devam edecek. Her şey daha güzel olacak. Bize güvenen herkes rahat olsun” dedi.

2 MİLYON TL’LİK BİR YATIRIM!

Başkan Yardımcısı Emin Gül de, “Burası yaz aylarında çok kullanılan işlek bir yol. Son zamanlarda bu yolda kazalar olmaya başladı. Sağ olsun Başkanımız Necati Topaloğlu’nun da konuya hemen el atması ile yaklaşık 2 milyon TL’lik bir yatırım ile bu önlem alındı. Umarım bu yolda kazaları önlemiş oluruz, can kayıpları olmaz” dedi. Başkan Yardımcısı Baki Yalın ise, “Yüklenici firma Otokorkuluk dikim çalışmalarına başladı. Hayırlısı ile Kemer’e bu hizmeti de kazandırıyoruz. İnsanların daha güvenli, daha huzurlu bir yolculuk yapmalarına vesile oluyoruz. Kemer’e hayırlı uğurlu olsun. Bir sonraki etap da Ahmet Çavuş Caddesi, Kuzdere Caddesi, Kiriş Köprü kavşağı üzeri olacak” diye konuştu.

BAŞKAN VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ!

Kuzdere Mahallesi Muhtarı Serkan Günay da çalışmalardan dolayı Kemer Belediyesine teşekkür ederek, “Yolumuzun belirli küçük bölümlerinde korkuluklar vardı. Son zamanlarda artan trafik kazalarından sonra bu konuya Başkan Bey büyük destek verdi. İhalesi yapıldı. Çalışmalar başladı. Artık yayla yolumuz daha güvenli. Başkan Bey ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kemer esnaflarından Ragıp Şahin, “Bir tarafımız yayla, bir tarafımız deniz. Bu yoldan devamlı gelip geçiyoruz. Yolun şeklini şemalini bilmeyen insanlar hızlı hareket edip kazalara neden oluyor. Bariyerlerin faydasını olacağına inanıyorum. Kemer Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Kemerli vatandaşlardan Cihan Cihangir, “Hizmetin olduğu yerde güven vardır. Teşekkür ediyoruz. Burada trafik kazası riski en aza iner inşallah. Çok güzel bir çalışma. Bu hizmetlerinden dolayı Belediyeye teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

AdminAdmin