ANTALYA
Giriş Tarihi : 14-11-2019 09:29

‘KESDER’in bizi yok sayması kabul edilemez’

Kemer’de Salı günleri kurulan Turizm Pazarı'nın kaldırılmasını isteyenlere pazarcılardan cevap geldi. Pazarcılar, “300’ü aşkın pazarcının aileleriyle birlikte mağdur edileceği açıkken, KESDER’in Kemer’i kendi tek elinde görüp bizi yok sayması kabul edilemez. Kemer bölgesinde bazı esnafların taşıma yoluyla shopinglere ve hanutçulara yem ettiği misafirlerimizi görmezden gelen KESDER tamamı resmi vergiye tabii ve esnaf odasına kayıtlı onca insanı yok saymaktadır” dediler.

‘KESDER’in bizi yok sayması kabul edilemez’

Kemer’de her hafta Salı günü kurulan ve binlerce turisti ağırlayan Turizm Pazarı ile ilgili olarak son günlerde yeri değişsin denilirken, Kemer Belediyesi Kasım ayı meclisinde meclis üyelerinin verdiği önerge ile yapılan görüşmelerde alanın kapatılıp kapatılmaması görüşüldü. Salonda bulunan Kemer esnafı da bu görüşmede pazar yerinin kapatılmasını isterken, uzun süredir sessizliklerini koruyan Turizm Pazarı’nda tezgah açan pazarcılar tarafından basın toplantısı düzenlendi.

‘BİZİ YOK SAYMASI KABUL EDİLEMEZ’

Pazarcılar adına açıklamada bulunan Eyüp Gökçeev şunları söyledi; “Kemer kamuoyuna, ülkemizin ve halkımızın geçtiği bu zor ekonomik süreçte, insanların hayatlarını idame ettirmek için verdiği mücadeleyi görmezden gelip, geçimini Kemer bölgesinde yıllardır kurulan ve süregelen pazarlardan geçimlerini sağlayan 300’ü aşkın pazarcının aileleriyle birlikte mağdur edileceği açıktır. KESDER’in Kemer’i kendi tek elinde görüp bizi yok sayması kabul edilemez” dedi.

‘PAZARDAN GEÇİMİNİ SAĞLAYAN İNSANLARA HAKSIZLIKTIR’

“Dünyanın her yerinde kültürel bir miras olarak kabul edilen pazarların Kemer bölgesine kattıklarını göz ardı etmenin başta ilçeyi ziyaret eden misafirlerimize, daha sonra da pazardan geçimini sağlayan insanlara haksızlıktır” diyen Gökçeev sözlerine şöyle devam etti:

“Unutulmamalıdır ki otelden çıkan her misafir, pazar sebebiyle taksi, dolmuş, restoran ve birçok iş yerini ziyaret ederek katkı sağlamaktadır. Kemer bölgesinde bazı esnafların taşıma yoluyla shopinglere ve hanutçulara yem ettiği misafirlerimizi görmezden gelen KESDER tamamı resmi vergiye tabii ve esnaf odasına kayıtlı onca insanı yok saymaktadır. Bize verdikleri destekten dolayı başta başkanımız Necati Topaloğlu’na ve saygıdeğer meclis üyelerimize teşekkürü borç biliriz.”