ANTALYA
Giriş Tarihi : 02-12-2021 19:26   Güncelleme : 02-12-2021 19:28

Kepez’in Türkiye’nin hizmetindeki konukevi

Kepez Belediyesi’nin sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri arasında yer alan Hasta Yakınları Konukevi, Türkiye’nin dört bir köşesinden Antalya’ya tedavi için gelen hasta ve yakınlarına evlerindeki rahatı, konforu ve huzuru sunuyor.

Kepez’in Türkiye’nin hizmetindeki konukevi

Kepez’in Türkiye’ye örnek projesi ‘Hasta Yakınları Konukevi’ her gün onlarca misafir ağırlıyor. Kepez Belediyesi’nin Ahatlı Mahallesi Adnan Selekler Caddesi üzerine inşa ettiği konukevi, yurdun dört bir köşesinden gelen hasta ve yakınlarına Antalya’da sıcacık bir yuva ortamı sunuyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün göreve geldiği 2009 yılındaki projelerinden biri olan ‘Hasta Yakınları Konukevi’ ilk etapta 30 yataklı olarak hayata geçirildi.

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HİZMET

Hasta ve hasta yakınlarının gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle konukevi, 2019 yılında 80 yataklı, 5 yıldızlı otel konforundaki yeni binasında hizmet vermeye başladı. ‘Hasta Yakınları Konukevi’, Türkiye’nin dört bir köşesinden Antalya’ya tedavi için gelen hastalara 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veriyor. Kepez Belediyesi, koronavirüs salgınının başladığı ilk günlerde evlerine gitmekten çekinen pandemi kahramanı sağlık çalışanlarına da Hasta Yakınları Konukevi’nin kapılarını aralayarak, sosyal belediyecilik örneği sergilemişti. (Haber Merkezi)