SPOR
Giriş Tarihi : 09-03-2023 02:55

Kepez’in sporcu kadınlarına çiçekli fidanlı tebrik

Depremzedelerin yaralarının sarılmasında fedakarlık gösteren Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün kadın çalışan ve sporcularının kadınlar günü çiçekli ve fidanlı kutlandı

Kepez’in sporcu kadınlarına çiçekli fidanlı tebrik

Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün kadın antrenör, sporcu ve personelinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, ateş çiçeği hediyesi ve kulüp bahçesine dikilen 2 tane andız selvi fidanı dikimiyle kutlandı. Depremzedelerin yaralarının sarılmasında fedakarlıkla çalışan Kepezli sporcu kadınları tebrik etmek amacıyla, kulüp binasında toplantı düzenlendi.

TEKVANDOCULARIN DİPLOMALARI VERİLDİ

Sosyal yardım merkezine dönüşen Turgut Özal Spor Salonu’nda paketleme, depolama, koli taşıma, yardım toplama gibi görevler üstlenen gönüllü kadın sporculara özel teşekkür mahiyetindeki buluşmada, üzerinde nikah şekeri olan çiçekler sunuldu. Kuşak atlayan ev hanımı tekvandocuların diplomalarının verilmesinin ardından, kulüp bahçesine fidanlar dikildi.

BİZLER BİR ANNENİN ESERİYİZ

Konuşmasında, özellikle çocukların gelişimindeki başrolleri nedeniyle, kadınların toplumun yapımında aldığı rolün önemine işaret eden kulüp başkanı Hakan Çatal, “Aldığınız bu roller, kadınlarımızı toplumumuzda daha da önemli hale getiriyor. Bizler bir annenin eseriyiz. Kadınlar hayatımızın en önemli mihenk taşı” dedi.

GÖNÜLDEN ÇALIŞTIK

Depremzedelerin yaşam koşullarının iyileştirilmesinde anne şefkatiyle çalıştıklarını vurgulayan Çatal, “Kulübümüzde kimse pozisyonuna bakmadan depolarda çalıştı. Sporcuyuz, rekabet ortamında çalışmak ruhumuzda var. Daha iyisi için çalıştılar. Her kurum bu amaçla çalıştı. Ama bizim verdiğimiz katkı artı 1 değerinde, çünkü gönüllülük esası var” diye konuştu.

HEP BU HÜZNÜ YAŞAYACAĞIZ

Deprem bölgesinden gelip yerleşen ilçeye yerleşen kadınlara hitap eden Çatal, “Böyle günlerde daha çabuk toparlanmamız nedeniyle farklı bir milletiz. Bizim bin yıllardır var olmamız dayanışma ruhumuza dayanıyor. Hep bu hüznü yaşayacağız. Bundan sonrası dua ve yaşamını kaybedenlerin geride bıraktıklarına en güzel şekilde sahip çıkabilmek” şeklinde duygularını ifade etti. (Haber Merkezi)

AdminAdmin