ANTALYA
Giriş Tarihi : 08-06-2022 00:13

Kepez’in Pati Atölyesi başladı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Pati Atölyesi” etkinliği kapsamında sokak hayvanlarının barınmaları için öğrencilerle beraber kulübe yaptı.

Kepez’in Pati Atölyesi başladı

Kepez Belediyesi’nin Pati Atölyeleri’nde çocuklar sokak hayvanları için kulübe yapmasını öğreniyor. Kepez Belediyesi ve PaKoDeR İşbirliğiyle “Pati Atölyesi” etkinliği düzenlendi. Tek Sarnıç Parkında düzenlenen etkinlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gülveren İlkokulu öğrencileriyle sokak hayvanlarının barınmaları için kulübe yaptı. Etkinlik alanında bulunan kedi ve köpekleri sevme imkanı bulan çocuklar, Başkan Tütüncü ile beraber çok sevdikleri sokak hayvanlarına yuva yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

SOKAK HAYVANLARINA YUVA

Başkan Tütüncü, öğrencilere her canlının yaşama hakkının olduğunu, hayvanlara en güzel şekilde davranılması gerektiğini, sokak hayvanları için her yere kulübüler, su ve mama yerleri yapılması gerektiğini anlattı. Çok güzel bir etkinlik için öğrencilerle bir araya geldiklerini belirten Başkan Tütüncü, “Kepez Belediyesi’nin Pati Atölyesi başladı. Sevgili öğrencilerimizle sokak hayvanlarımıza beslenme alanları ve barınmaları içinde yuvalar yapıyoruz. Sevgili çocuklarımız doğada çok mutlular. İyiliğe vesile olmanın mutluluğunu yaşıyorlar, hazzını duyuyorlar. Ama bütün bunlarla birlikte o minicik kalplere hayvan sevgisini bambaşka bir güzellikle işliyoruz. Kepez Belediyesi yeniliklerin adresi ve sokak hayvanları bizim için çok önemli.” dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin