GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-09-2021 13:25   Güncelleme : 20-09-2021 13:25

Kepez’in drag yarışları nefesleri kesti

Kepez Belediyesi’nin Odabaşı Mahallesi’nde hizmete açtığı Kepez Drag Pisti, hafta sonu drag yarışlarına ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin dört bir tarafından drag yarışlarına katılan hız tutkunları birincilik kupası için kıyasıya mücadele etti.

Kepez’in drag yarışları nefesleri kesti

Kepez Belediyesi ve Kepez Otomobil ve Motorsporları Kulübü tarafından organize edilen Otodrag Yarışları, hız tutkunlarını bir araya getirdi. 18 Eylül Cumartesi günü ısınma, antrenman ve sınıfların belirlenmesiyle başlayan yarışlar, 19 Eylül Pazar günü heyecanlı yarışlarla devam etti. Kepez Drag Pisti’ndeki yarışları izleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de pilot koltuğuna geçerek, hız tutkunlarının heyecanına ortak oldu. Gençlerin hız tutkularını yasal zeminlerde tatmin etmeleri için güzel bir drag pistini Antalya’nın hizmetine kazandırdıklarını belirten Başkan Tütüncü, “ Kepez drag pisti Türkiye’nin Antalya’daki en güzel drag pistlerinden birisi oldu.” dedi.

ANTALYA’YA DEĞER KATAN HİZMET

Kepez Drag Pisti’nin Antalya’ya da değer katan bir pist olduğunu belirten Tütüncü, “Gençlerin heyecanlarını burada onlarla birlikte bu pistte paylaşmak bizim için büyük bir sevinç. Hafta sonu düzenlenen drag yarışları ile motorsporlarının Antalya’daki sezonu böylelikle açılmış oldu. Pandemi süresince motorsporları tutkunları, hız tutkunları, sevgili gençlerle birbirimizi çok özlemiştik. Çok şükür bu özlemimizi gidermeye başladık. Sezon boyunca etkinliklerimiz devam edecek. Gençlerle yan yana omuz omuza olmaya devam edeceğiz. Nitelikli gençlik yatırımları aynı zamanda kalplerimizi de birleştiriyor.”diye konuştu.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kepez Drag Pisti’nde 2 gün boyunca devam eden yarışlar büyük ilgi gördü. Çok sayıda hız tutkunu iki gün boyunca tribünleri doldurarak, heyecanlı yarışları izledi. Kepez Drag Yarışları, dereceye girenlerin ödüllendirilmesi ile sona erdi.

13 sanayi ve üstü

 1. Behzat Turan
 2. Hüseyin Çopuroğlu
 3. Murat Yıldırım

12-13 sanayi kategorisi

 1. Erdinç Hacıoğlu
 2. Tanju Akdoğan
 3. Deniz Dursun

11-12 Saniye Kategorisi

 1. Atalay Yüksekkaya
 2. Emre Kurşan
 3. Serdar Özen

10-11 Sanayi Kategorisi

 1. Köksal Değirmenci
 2. Aşur Ersoy
 3. Ahmet Çalışkan

 

9- 10 saniye kategorisi

 1. Murat Nalcı

(Haber Merkezi)