EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-05-2023 01:57

Kepez’e yatırım üstüne yatırım

Kepez ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan spor alanlarının ortak kullanımıyla ilgili protokol kapsamında Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonu temeli törenle atıldı. Temel atma töreninde konuşan Vali Yazıcı; “Bu spor tesislerini her okulumuzda yapmak istiyoruz. En büyük amacımız çocuklarımızın spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durması ve zinde, sağlıklı bir birey olarak hayata hazırlanmaları” dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise, 2009 yılında göreve geldiğinde bir olan spor salonu sayısının bugün 13’e eriştiğini belirterek, “Futbol sahalarını, semt spor sahalarını ve halı sahaları yaptığımız icraatlar olarak saymıyoruz bile” diye konuştu.

Kepez’e yatırım üstüne yatırım

Her geçen gün büyüyen ve gelişen çehresiyle Antalya’da, eğitim ve sağlık alanında olduğu gibi spor alanında da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gençlerin spor yapmaları ve spor alışkanlıklarının artarak devam etmesi için gerçekleştirilen Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonu Temel Atma Töreni’ne Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

ZİNDE BİR GENÇLİK VE SPOR YAPAN BİR GENÇLİK OLACAKSINIZ

Antalya’da her geçen gün yeni bir temel ve yeni bir çalışma yaparak şehre katkı sunmaya devam ettiklerine dikkat çeken Vali Yazıcı; “Bu güzel ana tanıklık etmek için bir araya geldik. Hepiniz temel atma törenimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sevgili çocuklar eğitim, yaşamımızın olmazsa olmazı. Siz de bu güzel okulumuzda eğitiminizi alarak hayata hazırlanmaya gayret ediyorsunuz. Ama bu hazırlık aşamasında sizler için olmazsa olmazların başında spor geliyor. Bugün burada temelini attığımız ve çok kısa sürede tamamlayacağımız spor salonunda birçok spor branşıyla tanışıp, yapma imkânı bulacaksınız. Sizler burada bir yandan eğitim alırken, bir yandan da spor yapan sağlıklı bir birey olarak hayata hazırlanacaksınız. Zinde bir gençlik ve spor yapan bir gençlik olacaksınız. İnşallah her okulun bahçesine ya da 2-3 okulu kapsayacak şekilde bu tür spor tesislerimizi okullarımıza kazandırarak sizleri hayata daha iyi hazırlama gayreti içinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

KEPEZ’İN BÜYÜDÜĞÜNÜN VE GELİŞTİĞİNİN FARKINDAYIZ

Kepez’de şehre katkı sunacak önemli işler gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Yazıcı şunları kaydetti: “Kepez ilçemizin her geçen gün büyüdüğünün ve geliştiğinin farkındayız. Kepez her geçen gün hem nüfus olarak büyüyor hem de şehrimize verdiği katkı artıyor. Her sektörde yapılan yatırımlarla Kepez ilçemiz Antalya’mızın gözde merkezlerinin başında geliyor. Özellikle Kepez Belediye’si halkımıza hizmet sunmak adına büyük işler yapıyor.”

ÜLKEMİZİ ZİRVEYE TAŞIYACAKSINIZ

Türk gençlerine güvendiğini ve inandığını vurgulayan Vali Yazıcı; “Bizlerin de büyüklerimizden aldığımız bayrağı gençlerimize devretme zamanımız geliyor. İnanıyorum ki, sizler Türk gençleri olarak bizleri, Türk Devletini dünyada hak ettiğimiz yere taşıyacaksınız. Ülkeler arasında şampiyonlar ligi diye tabir ettiğimiz ligde, ülkemizi zirveye taşıyacaksınız.” şeklinde konuştu.

YETER Kİ SİZ SPOR YAPIN

Eğitim ve sporun gençler için olmazsa olmaz olduğunu aktaran Vali Yazıcı konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Aldığınız eğitimin yanında vücudunuzu ve sağlığınızı korumak için, kötü alışkanlıklardan uzak durmak için mutlaka ama mutlaka spor yapmanızı istiyoruz. Burada olan bütün öğrencilerimizden hayatlarının tamamında en az bir spor dalı ile uğraşacaklarına dair söz istiyorum. İnşallah Kepez’den, Antalya’mızdan ülkemize hizmet etmek için sağlıklı ve zinde gençler çıkacak. Tesisimiz hayırlı olsun. Burayı çabuk eskitin. Biz kırılan camı, yırtılan minderi anında değiştireceğiz. Yeter ki siz spor yapın.”

TÜTÜNCÜ: SPOR SALONU SAYISI 13 ERİŞTİ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise, Kepez Belediyesi olarak hayatın her alanında olduklarını söyledi. Gençler için eğitim ve sanat alanında önemli çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Tütüncü, “2009 yılından bu yana geldiğimiz noktada gençlerimizin hayatın değişik alanlarında kendilerine aktivite edinebilecekleri birçok projeyi hayata geçirdik. Şimdi de spor alanında çok önemli atılımlar gerçekleştiriyoruz. Gençlik Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız işbirliği ile hayata geçirilen 5 yeni spor salonu projesiyle birlikte 2009'da göreve geldiğimizdeki 1 olan spor salonu sayısı 13 erişti. Kepez Belediyesi olarak gençlerimizin spor salonu yapabilmesi için imkanları arttırıyoruz. Futbol sahalarını, semt spor sahalarını ve halı sahaları yaptığımız icraatlar olarak saymıyoruz bile. Kepez'in 100 binden fazla 18 yaş altında nüfusu var. Genç enerjik, dinamik bir nüfusa sahip. Bu gençlerimizi sporla hayata bambaşka bağlarla bağlamayı arzu ediyoruz. Sporu iyi insan yetiştirme noktasında bir araç olarak kabul ediyoruz. Gençlerimiz spor yaparken hem zihin sağlıklarını hem de beden sağlıklarını güçlendirecekler. Ama bunun yanında belki yıllarca gizli kalacak nice yeteneği de gün yüzüne çıkaracağız. Bu bizler için büyük bir mutluluk vesilesi… Yerel yönetim olmanın hayatın her alanında var olmanın en önemli gereklerinden birisi de gençlerimize yepyeni imkanlar, yepyeni fırsatlar sunmaktır. Milli Eğitim Bakanlığımız ve Gençlik ve Spor Bakanlığımız işbirliğiyle devletimizin gerçekleştirdiği bu 5 spor salonundan birisi olan Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu Spor salonumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde öğrencilerle birlikte Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonu Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün kullandığı milli gurur Togg ile tören alanından ayrıldı. (Haber Merkezi)

AdminAdmin