ANTALYA
Giriş Tarihi : 06-01-2022 19:42   Güncelleme : 06-01-2022 19:42

Kepez’den yılın ilk parkı Altınova’ya

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Altınova Orta Mahalle, Şelale Sokak ve Kale Sokak kesişimindeki 4 bin metre kare alanda yılın ilk park yapımına başladı.

Kepez’den yılın ilk parkı Altınova’ya

Kepez Belediyesi, geleceğin teminatı çocukların ve yetişkinlerin sosyal yaşantısını hareketlendirmek amacıyla ilçenin dört bir yanını semt parkları ve yeşil alanlarla donatıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Altınova Orta Mahalle, Şelale Sokak ve Kale Sokak kesişiminde bulunan 4000 metrekare arazi üzerinde yeni bir parkın yapımına başladı. Semt parkı alanındaki otlar temizlendi, arazi zemini düzeltildi. Kamyonlarla getirilen temiz toprak iş makineleriyle zemine serilerek, parkın tesviyesi tamamlandı. Bordür taşlarıyla da parkın sınırları belirlendi.

İLÇEYE YENİ PARK

Sulama ve aydınlatma çalışmalarının ardından, yeni park projesinde de diğer parklarda olduğu gibi, yürüyüş yolları, pergoleler, oturma grupları, çocuk oyun grupları ve spor aletleri yer alacak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmaların tamamlanmasının ardından, peyzaj çalışmalarıyla yeşillendirilecek yeni bir semt parkını ilçe sakinlerine hediye edecek. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Altınova Orta Mahalle, Şelale Sokak ve Kale Sokak kesişimindeki 4 bin metre kare alanda yapımına başladığı semt parkını, kısa bir sürede vatandaşların hizmetine sunacak. (Haber Merkezi)