ANTALYA
Giriş Tarihi : 20-01-2021 09:57   Güncelleme : 20-01-2021 09:57

Kepez'den kuşlara ev

Türkiye'nin en güzel hayvan hastanesini inşa etmeye hazırlanan Kepez Belediyesi, kent parklarına da Türk İslam mimarisinin canlılara yönelik merhamet yapıları olan kuş evlerini yerleştiriyor.

Kepez'den kuşlara ev

Parklarına 1500'e yakın kedi evi yerleştiren, sokak hayvanları için mama üreten Kepez Belediyesi, Türk-İslam Medeniyetinin kuş evi geleneğini de ilçesinde yaşatıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kuşların doğal yaşamlarını kolaylaştırmak ve onlara korunaklı barınma alanları oluşturmak amacıyla parklarındaki kuş evi sayısını artırıyor. Bu kapsamda DokumaPark'a 30 adet, Kent Ormanı'na da 30 adet kuş evi yerleştirildi. Kuş evleri, güvenli olmaları için 9 metre yüksekliğindeki demir direklere asıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, Türk İslam mimarisinin canlılara yönelik merhamet yapıları olan kuş evlerinin sayısını artıracaklarını ifade etti.

KEPEZ'DEN HAYVANLARA HASTANE

Kepez Belediyesi, Veterinerlik Müdürlüğü Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni de hayvan hastanesine dönüştürüyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Çamlıca Mahallesi'nde 35 bin metrekare alan içerisinde Türkiye'nin en güzel hayvan hastanesini yapacaklarını açıklamıştı. Kepez hayvan hastanesinde, sokak hayvanları ile evcil türlerin yanı sıra, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların tedavisi, kalıcı barınması ve rehabilitasyonu yapılacak. Hayvan hastanesinde ameliyathane, kan tahlil laboratuvarı, yoğun bakım ve acil ünitesi, röntgen- ultrasonografi ile muayene, ameliyat öncesi ve sonrası bakım ile karantina birimleri olacak. Hastane, hayvan ambulansı hizmeti de verecek.

KISITLAMA GÜNLERİNDE HAYVANLARA MAMA

Kepez Belediyesi, pandemi dolayısıyla sokağa çıkmanın kısıtlandığı günlerde sokakta yaşayan hayvanları da unutmuyor. Belediye ekipleri, gönüllülerle sokağa çıkmanın kısıtlandığı günlerde ilçedeki sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarını da karşılıyor.

(DHA)