ANTALYA
Giriş Tarihi : 10-09-2021 13:27   Güncelleme : 10-09-2021 13:27

Kepez konforlu yaşama koşuyor

Kepez’in modern şehircilik yapısıyla uyuşmayan, görüntü kirliliğine neden olan yer üstündeki elektrik hatları yer altına alınıyor. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de, modern şehircilik hizmetlerinin tamamlandığı mahallelerin asfalt ve kaldırımlarını yeniliyor.

Kepez konforlu yaşama koşuyor

Kepez Belediyesi, daha güzel, daha yaşanabilir ve daha modern bir kent için çalışıyor. Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün göreve geldiği 2009 yılında başlayan şehirleşme çalışmaları ile modern bir kente dönüşen Kepez, ilçeye sunulan hizmet üstüne hizmetlerle konforlu yaşama koşuyor. Gecekonduların yerine modern konutların yapıldığı mahalleler, modern şehircilik hizmetleri kanalizasyon, doğalgaz, elektrik alt yapı çalışmaları ve ardından da konforlu yollara kavuşuyor.

KEPEZ’DE MODERN ŞEHİRCİLİK ÇALIŞMALARI

Kepez Belediyesi ve Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. işbirliğiyle görüntü kirliliğine neden olan, modern şehircilik yapısıyla uyuşmayan yer üstündeki elektrik hatları yer altına alınıyor. Kepez’de devam eden modern şehircilik çalışmaları kapsamında elektrik hatlarının yer altına taşınması çalışmaları Mehmet Akif Ersoy ve Erenköy mahallelerinden sonra Teomanpaşa Mahallesi’nde de devam ediyor. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de, modern şehircilik hizmetlerinin tamamlandığı mahallelerin asfalt ve kaldırımlarını yeniliyor.

ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINDI

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde gerçekleştirdiği elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarında; 13 bin 263 metre küp kazı yapıldı, 7 adet beton köşk konuldu, 729 adet aydınlatma dikildi ve 318 adet box konuldu. Elektrik kablolarının yer altına alınmasından sonra Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgeye 1350 ton asfalt yama yapıldı. Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. Erenköy Mahallesi’nde gerçekleştirdiği elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarında ise; kazılan bölgeye 4 tane beton köşk, 5 bin 200 metre OG ve 10 bin 100 metre AG kablosu yatırıldı. Akdeniz Elektrik Dağıtımın AŞ. mahallelerde gerçekleştirdiği çalışmalarla tüm sokaklar da aydınlatılıyor. Elektrik kablolarının yer altına alınmasından sonra Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da bu mahalleye 1200 ton sıcak asfalt döküldü.

(Haber Merkezi)