ANTALYA
Giriş Tarihi : 06-08-2021 22:23   Güncelleme : 06-08-2021 22:23

Kepez, Gündoğmuş’un da yaralarını sarıyor

Kepez Belediyesi’nin afet bölgesi Manavgat’ta görev yapan yardım ekipleri, Gündoğmuş ile Orta Toros Dağları arasında yer alan 1820 metrelik rakıma sahip Ümütlü Yaylası sakinlerine de yardım malzemesi ulaştırdı.

Kepez, Gündoğmuş’un da yaralarını sarıyor

İçişleri Bakanlığı’nca ‘Doğal Hayata Afet Bölgesi’ndeki çalışmalarda görevlendirilen Kepez Belediyesi, Manavgat’tan sonra Gündoğmuş ilçesinin de yaralarını sarmaya çalışıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz günlerde yangından etkilenen Gündoğmuş’u ziyaret ederek, ilçe sakinlerinin istek ve taleplerini yerinde dinlemişti. Başkan Tütüncü, inceleme gezisinin hemen ardından Gündoğmuş ilçesine de belediyesinin yardım ekiplerini gönderdi. Ekipler, kapı kapı dolaşarak içerisinde yiyecek malzemelerinin bulunduğu yardım kolilerini yangınzedelere ulaştırdı.

YARDIM EKİPLERİ ÜMÜTLÜ YAYLASI’NDA

Kepez Belediyesi’nin afet bölgesinde görev yapan yardım ekipleri, Gündoğmuş’un Orta Toros Dağları arasında kalan 1820 metrelik rakıma sahip Ümütlü Yaylası sakinlerini de yardım elini uzattı. Yangının söndüğü Gündoğmuş köylerinde de yaraların sarılması için çalışan ekipler, Ümütlü Yaylası’na da yardım malzemesi ulaştırdı. Ekipler, hayvancılıkla uğraşan besicilere saman ve yem desteğinde bulunurken, bir yandan da hayvanlarının daha güvenli bir yere taşınmasına da yardım ettiler. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün talimatıyla Gündoğmuş’taki yangınzedelerin de yaralarının daha hızlı bir şekilde sarılması için bölgeye ilave ekip sevk edildi. (Haber Merkezi)