GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-12-2020 16:39   Güncelleme : 24-12-2020 16:39

KENDİNİ ELE VERDİ!

Kemer’de deniz kenarında rantı en yüksek yerlerden biri olan Olbia Parkı’nda adrese teslim ihale ile işletme kiralayan Murat Gündüz, işletme icralık olunca Belediye’yi hedef almaya başlamıştı. Gündüz, hazırladığı video ile yaptığımız haberi yalanlarken kendini ele verdi.

KENDİNİ ELE VERDİ!

Kemer’de yerel seçim öncesi çıkardığı gazete ile tanınan Murat Gündüz’e, Olbia Parkında bulunan işletme Kemerspor derneğinden ihalesiz olarak 2016 yılında kiralanmıştı. Rantı yüksek olan bu yer o dönemde Doğuş Gazetesi’ni çıkaran Gündüz’e ne karşılığında verildi?

Hazırladığı videoda “Burası benim değil yalan söylüyorsunuz” diyen Gündüz, iki yıl boyunca kendi adına işlettiği bu yerin kendisine nasıl peşkeş çekildiğini anlatamadı. Onun için ayrıca kendisinin bir video hazırlaması ve kamuoyunu aydınlatmasında yarar var. Yine aynı tarih olan 2016 yılında bu işletmenin su aboneliği Murat Gündüz’ün üzerine yapıldı. Gündüz’e gazete olarak soruyoruz. Hiçbir ilişiğim yok dediğin yerin su aboneliği neden senin üzerine ve ödenmeyen aynı işletmenin su borcunu yapılandırmak için başvuruda bulunan sen değil misin?

HUKUKEN HİÇBİR İLGİM YOK YALANI

Şu anda gazetecilik yaptığını iddia eden Gündüz, 2018 yılında yani seçimlerden bir yıl önce dilekçe ile Kemer Belediyesi’ne başvurarak yeri kafeterya olarak kiralamak istediğini bildirdi. 15 Şubat 2018 tarihinde Kemer Belediyesi, Kemerspor Derneği’nden yapılan kiralamanın usulsüzlüğünden dolayı mecburen kiralamayı iptal etti. Murat Gündüz’den 15 Şubat 2018 tarihinde işletmeyi tahliye etmesini istedi. Gündüz ise 06.03.2018 tarihinde Kemer Belediyesi’ne bir dilekçe ile başvuruda bulundu.

BAŞVURUNUN DETAYLARINI NEDEN ANLATMADIN GÜNDÜZ?

Gündüz dilekçesinde “Kemer Merkez Mahallesi Deniz Caddesi Mustafa Ertuğrul Aker Parkı İçi No: 41/1-1 adresindeki büfe yerini 2016 ve 2017 yılında Kemer Belediye Spor Kulübü Derneği ait kiracısı olarak faaliyette bulundum. İlgili yazı ile Sayıştay Genel Kurulu Kararı Uyarınca aynı şekilde tekrar kiralama durumu kalmadığı ve tahliye edilmesi hususu 15.02.2018 tarihinde bildirilmiştir. Daha önce alt kiracısı olduğum söz konusu büfe yerini kafeterya faaliyetinde bulunacak şekilde kiralamak istiyorum” dedi.

BU İŞLETME SENİN MİYDİ DEĞİL MİYDİ?

Kemer Gözcü’yü ve gazetemiz imtiyaz sahibi Ahmet Duran Yenigün’ü yapılan haberle ilgili suçlayan ve noter aracılığı ile tekzip yolladığını ifade eden Murat Gündüz, işletme ile hukuki olarak uzaktan yakından hiçbir bağı olmadığı yalanını kameradan insanların gözünün içine baka baka söyledi. Kamuoyu vicdanına sesleniyoruz. Bu işletme ile uzaktan yakından Gündüz’ün bağı var mı yok mu? Tüm belgeleri de kamuoyuna sunuyoruz.

İHALEYE KİM KATILDI?

Hazırladığı videoda ihale ile ilgili de bağı olmadığını aktaran Gündüz, 15.03.2018 tarihli Encümen kararı ile 28 Mart 2018 tarihinde yapılan ihaleye kendisi ve ablası Filiz Özmaya (İyimaya-Gündüz) adına vekaleten Hüseyin Karacaoğlu katılmadı mı? Katıldı.

16 BİN TL

Denize sıfır park alanında bulunan ve nasıl alındıysa alkol ruhsatı da verilen işletme tam 16 bin TL 50 kuruşa yıllık olarak kiraya verildi. Rayiç bedeli 25 bin Euro ile 50 bin Euro arasında değişen bu işletme yanlış duymadınız tam olarak 16 bin TL’ye yıllık olarak kiraya verildi. Kemer’de 2018 yılında da bu tarihte de aylık 1.300 TL’ye ev bile kiralanamıyor. İhaleye katıldın. Gazeteden duyurusu yapılması gerekirken hiçbir duyurusu yapılmadan usulsüz olarak ihale ile işletme aylık 1.300 TL’ye ablanıza verildi. 2016 yılından bu yana su aboneliği Murat Gündüz’ün üzerine.

VİDEODA YERİN KİMİN ADINA OLDUĞUNU NEDEN SÖYLEYEMEDİN?

Murat Gündüz yayınladığı videoda lafı dönüp dolaştırıp “Benimle uzaktan yakından alakası yok” diyor ama işletmenin Gaziantep de bulunan ablasının adına alındığını söyleyemiyor. Ablan adına bu işletmeyi kim işletiyor Gündüz?

KİM YALANCI GÜNDÜZ?

Murat Gündüz; Sayıştay’ın kararı ile usulsüz olarak tarafına kaç lira kiraya verildiği dahi belli olmayan yeri iki yıl sen işletmedin mi? İki yılın sonunda kendi adına işletmeye devam etmek işçin Belediye’ye dilekçe ile başvurmadın mı? Daha sonra da aynı yeri ablanın üzerine almadın mı? Şu anda bu işletmeyi sen işletmiyor musun? Bu işletmenin gazete haberinde yazdığımız gibi üç ayrı icra dosyasından 56.099.32 TL borcu yok mu? Minareyi çalarken kılıfını hazırlama uyanıklığı değil de bunun adı nedir?

(Kemer Gözcü Haber Merkezi)