EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-05-2022 00:08

Kendi masallarını oluşturdular

Kemer Arslanbucak Ortaokulunda Anadolu masalları anlatıcısı Çocuk Gelişim Uzmanı Nahide Namal öncülüğünde öğrenciler, Selçuklu Av Köşkü’ne yürüyüş yaparak kendilerini mutlu ve mutsuz eden çevre fotoğrafları çekerek masal oluşturdu. Çocuklara öz farkındalık ve çevre duyarlılığı kazandırma amaçlı bir etkinlik sonunda sergi düzenlendi.

Kendi masallarını oluşturdular

Şüheda PARTAL

Kemer Arslanbucak Ortaokulunda ‘Anadolu Masalları Keleş Oğlan’ etkinliği düzenlendi. Emekli öğretmen ve fotoğraf sanatçısı Nahide Namal öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik, Anadolu masalları ile başladı. Masalların ardından Oryantring Eğitmeni Osman Karabacak ve Namal eşliğinde beşinci sınıf öğrencileri Selçuklu Av Köşkü’ne yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte öğrenciler, kendilerini mutlu ve mutsuz eden çevre fotoğrafları çekti. Yürüyüş sonrası ise öğrenciler, çektikleri fotoğraflar ile kendi masallarını oluşturdu.

Çocuklara öz farkındalık ve çevre duyarlılığı kazandırması amacıyla düzenlenen etkinlik sonrası sergi açıldı. Sergiyi İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, okul müdür ve öğretmenlerin ile gezen Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, öğrencilere kitap hediye etti.

AdminAdmin