SPOR
Giriş Tarihi : 05-11-2019 10:42

KEMİAD’dan sporculara Kemer turu

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD), Türkiye’de ilk kez Kemer’de düzenlenen ADCC Submission Fighting turnuvasına katılan sporculara Kemer’de tanıtım turu düzenledi. Kemer Şehir Tanıtım Turu'nun da ilkini gerçekleştirdiklerini belirten KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, “Turnuvaya katılan yerli ve yabancı sporcuların boş vakitlerini değerlendirmeleri için böyle bir organizasyon düzenledik. Kemer'i görmelerini ve çarşı esnafından alışveriş yapmalarını sağladık. Sporcular Kemer’e hayran kaldılar” dedi.

KEMİAD’dan sporculara Kemer turu

Ahmet Duran YENİGÜN

ADCC Türkiye Temsilciliği ve Forge Global Spor Ltd. işbirliği ile Türkiye’de ilk kez Kemer’e bağlı Kiriş Mahallesi’ndeki bir otelde düzenlenen Uluslararası ADCC Submission Fighting turnuvasına katılan yerli ve yabancı sporcular KEMİAD’ın ‘Kemer Şehir Tanıtım Turu’ kapsamında Kemer’i gezdi. Kemer Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen tur kapsamında otellerinden alınan sporcular ilk olarak Olympos Teleferik ile Tahtalı Dağı zirvesine çıktı. 2365 metrede manzaraya hayran kalarak bol bol fotoğraf çeken sporcular ardından Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Atatürk ve Liman Caddelerini gezdi. KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez’in de sporculara eşlik ettiği tur sonunda Qualista Beach’de kahve ikram edilen sporcular tekrar otellerine geri bırakıldı.

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Şehir Tanıtım Turu'nun ilkini gerçekleştirdiklerini belirterek Kemer Belediyesi’ne araç ve teleferik için teşekkür etti. Alanında dünyanın en prestijli turnuvası olan ve Türkiye’de ilk kez Kemer’de düzenlenen turnuvaya katılan yerli ve yabancı sporcuların boş vakitlerini otellerinde geçmek yerine dışarıda gezerek vakit geçirmeleri amacıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirten Sönmez, “Asya ve Amerika’da çok popüler bir spor dalı ve ülkemizde de ilk olarak Kemer’de düzenlenmesi bizim için avantaj. Turnuvaya birçok ülkeden sporcular katıldı. Biz de böyle bir organizasyon düzenleyerek sporcuları boş vakitleri değerlendirmelerini, Kemer’i gezmelerini ve çarşı esnafından alışveriş yapmalarını sağladık. Sporcular gezi sonunda Kemer’e hayran kaldıklarını belirterek teşekkür ettiler. Bu sayede de Kemer Şehir Tanıtım Turu'nun ilkini gerçekleştirmiş olduk” dedi.