GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-03-2020 11:40

Kemerli şoförlerden mültecilere ücretsiz servis

Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada Kemer’deki şoförlerin ilçede bulunan mültecileri sınır kapılarına ücretsiz olarak taşıyacaklarını bildirdi.

Kemerli şoförlerden mültecilere ücretsiz servis

Suriye'de rejim güçlerinin İdlib'deki Türk askerlerine yönelik hava saldırısının ardından Türkiye'nin AB'ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı aldığı yönündeki açıklamalardan sonra mülteciler Yunanistan ve Bulgaristan'a gidebilmek için harekete geçti. Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası alınan karar sonrası Kemer’deki mülteciler için harekete geçti. Kemer’deki taşıyıcılar kooperatif başkanlarıyla yapılan toplantı sonrası ilçedeki şoförlerin mültecileri ücretsiz olarak sınır kapılarına taşıyacaklarını bildiren Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“İdlib'de haince hava saldırısı düzenleyerek şehit düşen aziz Türk kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, cennet mekanları olsun. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin başı sağolsun. Rabbimiz tüm güvenlik güçlerimizin de yar ve yardımcısı olsun. Bizlere böyle bir acı daha yaşatmasın. Devletimizin sınır kapılarını mültecilere açmasıyla, ulaşım esnafı olarak Kemer bölgemizdeki taşıyıcı kooperatif başkanları ile bir araya gelerek; bölgemizde bulunan mültecileri sınır kapılarına kadar ücretsiz olarak götüreceğimizi ilgililere bildiririz. Devletimizin, ordumuzun, emniyet güçlerimizin, milletimizin ve dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızın her daim yanındayız.”