YAŞAM
Giriş Tarihi : 24-06-2022 00:35

Kemer’in ilk hafızları

Kemer Müftülüğü Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu öğrencilerinden Hacı Kayra Küçük, Melih Tıraş, Samet Hopa ve Hasan Balaban, Konya Eğitim Merkezinde girdikleri Hafızlık Tespit Sınavından başarı ile geçerek Kemer’in Müftülük tarafından yetiştirilen ilk Hafızları oldu. Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Kemer Müftüsü Recep Balaban, “Öğrencilerimiz Kemer Müftülüğümüzün yetiştirdiği ilk hafızlar oldu. Öğrencilerimize ve onları yetiştiren hocalarına teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Kontenjanla sınırlı 2022-2023 yılı için kayıtlarımız devam etmektedir. Ayrıca 2022 yılı yaz kuran kursu eğitimimiz 27 Haziran Pazartesi itibari ile kursumuz ve bütün camilerimizde başlayacaktır” dedi.

Kemer’in ilk hafızları

Şüheda PARTAL

2019 yılında yeni binasında hizmet vermeye devam eden Kemer Müftülüğü bünyesinde açılan Kemer Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu eğitim öğretim faaliyetine devam ediyor. Açıldığı günden bugüne eğitimlerine devam eden kurs öğrencileri Hacı Kayra Küçük, Melih Tıraş, Samet Hopa ve Hasan Balaban, Konya Eğitim Merkezinde girdikleri Hafızlık Tespit Sınavından başarı ile geçerek Kemer’in ilk Hafızları oldu.

40 YATILI ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

Müftülük bünyesindeki Kur’an Kursu hakkında bilgi veren Kemer Müftüsü Recep Balaban, okulla birlikte hafızlık ve İslami eğitim verilen kursumuz 40 yatılı öğrenci kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Bünyesinde ibadethane, yatakhane, yemekhane, derslikler ve gençlik merkezinin de bulunduğunu belirten Balaban, tefrişat, gıda ve öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını ise hayırsever vatandaş tarafından karşılandığını ifade etti.

‘OKULLARI İLE BİRLİKTE HAFIZLIKLARINI TAMAMLAMIŞ OLUYORLAR’

Tercihen beşinci ve altıncı sınıf öğrencilerine eğitim verilen kursta öğrencilerin akademik eğitimleri ile birlikte hafız olmalarının amaçlandığını aktaran Müftü Balaban, “Kursumuzda ilk yıl Kur’an-ı Kerim’i hatasız okuma, tecvid ve temel dini bilgiler eğitimi verilen öğrencilerimizden bir yılın sonunda hafızlık yapabilme becerisi ve isteği olanlar tespit edilip hafızlık eğitimine başlanmaktadır. Öğrencilerimiz minimum 3, maksimum 4, yılın sonunda okulları ile birlikte hafızlıklarını tamamlamış oluyorlar” dedi.

KONTENJANIMIZ SINIRLI

Kemer Müftülüğü Merkez Erkek Yatılı Hafızlık Kur'an Kursunun açılışından 3’ncü yılın sonunda öğrencilerden Hacı Kayra Küçük, Melih Tıraş, Samet Hopa ve Hasan Balaban’ın Konya Eğitim Merkezinde girdikleri Hafızlık Tespit Sınavında başarı göstererek Kemer Müftülüğünün yetiştirdiği ilk hafızları olduğunu belirten Balaban, “Öğrencilerimize ve onları yetiştiren Hocalarına teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. 2022-2023 yılı için kayıtlarımız devam etmektedir. Kontenjanımız sınırlıdır. Ayrıca 2022 yılı yaz kuran kursu eğitimimiz 27 Haziran Pazartesi itibari ile kursumuz ve bütün camilerimizde başlayacaktır” diye konuştu.

AdminAdmin