GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-08-2021 16:24   Güncelleme : 23-08-2021 16:24

Kemer’in gururu Özdemir, Avrupa üçüncüsü!

Kemer’in Milli gururu karateci Müşerref Özdemir, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Finlandiya’nın Tampera kentinde 45 ülkeden bin sporcunun katılımıyla düzenlenen Ümit Genç U21 Avrupa Karate Şampiyonası'nda 48 kiloda Avrupa üçüncüsü olan Özdemir, madalya koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi. Özdemir Kemer Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Özdemir’i gönülden kutladığını belirten Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Müşerref her zaman Türkiye ve Kemer’in adını en iyi şekilde temsil etti ve etmeye de devam ediyor. Son katıldığı organizasyonda Avrupa üçüncüsü olarak bize bir kez daha gurur yaşattı” dedi.

Kemer’in gururu Özdemir, Avrupa üçüncüsü!

Şüheda PARTAL

Özdemir Kemer Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Kemer’in Milli gururu karateci Müşerref Özdemir, son katıldığı şampiyonadan da madalya ile Kemer’e döndü. Finlandiya’nın Tampera kentinde düzenlenen Ümit genç U21 Avrupa Karate Şampiyonası'nda mücadele eden Kemer'in gururu Özdemir, 48 kiloda Avrupa üçüncüsü olarak madalya koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi.

 

Toplam 45 ülkeden bin 8 sporcunun katıldığı şampiyonada Türkiye'yi başarıyla temsil eden ve Kemer'e bir kez daha büyük bir gurur yaşatan Özdemir, daha önce de dünya şampiyonu olarak adını Kemer tarihine yazdırmayı başarmıştı.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer’in evladı Müşerref Özdemir ile gurur duyduklarını söyledi. Başarıdan başarıya koşan milli karateci Özdemir’i gönülden kutladığını belirten Topaloğlu, “Müşerref her zaman Türkiye ve Kemer’in adını en iyi şekilde temsil etti ve etmeye de devam ediyor. Son katıldığı organizasyonda Avrupa üçüncüsü olarak bize bir kez daha gurur yaşattı. Kendisini ve babası Tahsin Özdemir’i tebrik ediyorum. Daha önce kendisi dünya şampiyonu olduğu zaman meclis kararıyla kendisine çeşitli ödüller vermiştik. Ayrıca Arslanbucak Mahallesindeki belediyemize ait spor tesislerine kızımızın adını verdik. Belediye olarak spora ve sporcuya her zaman destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.