YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-10-2019 09:41

Kemer’in gururu oldu

Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’nın ikinci gününde Kemer’in gururu Müşerref Özdemir ve beraberinde Ömer Faruk Yürür altın madalya kazanarak şampiyonluğu ulaştılar.

Kemer’in gururu oldu

Kemer’de bulunan Akar Spor Kulübü sporcusu Müşerref Özdemir, Şili'nin başkenti Santiago'da düzenlenen Ümit, Genç 21 yaş altı Dünya Karate Şampiyonası, Ümit Kızlar 47 kilo Kumitede Türkiye'yi temsil etti. Finalde Mısırlı rakibi Fatma Sorour’u 1-0 yenerek kariyerindeki ilk altın madalyasını kazandı ve dünya şampiyonu olarak Kemerlilere milli gururu yaşattı.

Aynı organizasyonda Erkekler Kumitede 63 kiloda ise Ömer Faruk Yürür’de finalde Letonyalı Artus Stepanos’u 6-0 ile geçerek altın madalyayı kazandı.

Bu sonuçlarla beraber milli sporcularımız Dünya şampiyonasının ikinci gününde 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya elde etmiş oldular.

Alınan sonuç sonrası Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’da sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşım ile şampiyon sporcumuzu tebrik etti.

Başkan Topaloğlu paylaşımında; “Kemer Akar Spor Kulübü sporcusu Müşerref Özdemir, Şili'nin başkenti Santiago'da düzenlenen Ümit, Genç 21 yaş altı Dünya Karate Şampiyonası, Ümit Kızlar 47 kilo Kumitede Türkiye'yi temsil ederek şampiyon olmuş ve Türk Bayrağımızı dalgalandırmanın gururunu bizlere yaşatmıştır.

Evlatlarımız ile ne kadar gurur duysak azdır. Bizlere düşen Kemer Belediyesi olarak evlatlarımızın her daim yanlarında olmak, onların başarı odaklı mücadelelerinde desteklerimizi göstermektir.

Evladımızın başarıları ve mutluluğu daim olmasını temenni ederim” dedi.

(Haber Merkezi)