SPOR
Giriş Tarihi : 28-09-2022 00:16

Kemer’in gururu oldu

Milli sporcu Mikayil Şen, İtalya’da düzenlenen Dünya Gençler Bocce Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu oldu. 24 puanlık atışıyla Avrupa rekoru kırarak altın madalyanın da sahibi olan Şen, Bocce Milli Takım Antrenörü Erdal Buyruk ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Başkan Topaloğlu, “Mikayil Şen, Kemerimizin gururu oldu. Kendisini tebrik ediyorum. Kemer Belediyesi olarak sporcumuz ve antrenörümüz ile ilgili üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Kemer’in gururu oldu

Şüheda PARTAL

İtalya’da düzenlenen Dünya Gençler Bocce Şampiyonası’nda altın nokta disiplininde dünya şampiyonu olan Mikayil Şen, Bocce Milli Takım Antrenörü Erdal Buyruk ve milli sporcu Salim Kunduz ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Belediye Başkanı Topaloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dünya şampiyonu olan Mikayil Şen’i ve antrenörü Erdal Buyruk’u tebrik ettiğini söyledi. Kemer Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, “Mikayil Şen, Kemerimizin gururu oldu. Roma’dan altın madalya ile döndü. Elde ettiği dünya şampiyonluğu için kendisini tebrik ediyorum. Kemer Belediyesi olarak sporcumuz ve antrenörümüz ile ilgili üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Milli sporcumuza başarılarının devamını dilerim.” diye konuştu.

Başkan Topaloğlu, ziyaret sonrası milli sporcularla ve antrenörleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve Kemer kolonyası hediye etti.

Milli sporcu Mikayil Şen, İtalyan rakibi Tommaso Martini'yle finalde karşılaşmış, 24 puanlık atışıyla Avrupa rekoru kırarak altın madalyanın sahibi olmuştu.

AdminAdmin