GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-04-2020 16:10   Güncelleme : 23-04-2020 16:32

Kemer’in gizemli hayırseverleri

Kemer’de isimleri açıklamayan hayırseverler, Kuzdere Mahallesi’nde bulunan bir marketin veresiye defterinde bulunan yaklaşık 15 bin liralık borcu ödedi. Hayırseverlerin markete borcu olan yaklaşık 50 vatandaşın borcunu ödediği öğrenildi. Market sahibi Ahmet Akbulut, mahalle sakinlerinin borcunun ödendiğini astığı yazılarla duyurdu.

Kemer’in gizemli hayırseverleri

Ahmet Duran YENİGÜN-Şüheda PARTAL

Korona virüsle mücadele eden Kemer’de hayırsever vatandaşların durumu olmayanlara hayrı sürüyor. Kuzdere Mahallesi’nde bulunan Akbulut Market’e gelen hayırseverler yaklaşık 50 ailenin 15 bin liralık borcunu kapandı. Kemer’de esnaflık yapan bir hayırsever 12 bin lira vererek vatandaşların borcunu öderken 23 adet ramazan paketi hazırlattı. Kemer’in yanı sıra Ankara’dan bir hayırseverin de vatandaşın borcunu sildirdiğini belirten market sahibi Ahmet Akbulut, ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını söyledi. Mahalle sakinlerinin borcunun ödendiğini astığı yazılarla duyuran Akbulut, “Veresiye defterinde borcu bulunanlar borçlarının ödendiğini duyunca çok şaşırıyor. Hayırseverlerimiz, dar gelirlilerin hayır duâlarını aldı” dedi.

50 ailenin borcunu ödeyen hayırseverlerin kimliği ise mahallede büyük merak konusu oldu. Veresiye defterinde adı yazılı kişilerin borcunun bir hayırseverler tarafından ödenmesinin çok güzel bir hareket olduğunu dile getiren mahalleliler, "Bu zor günde bizim yanımızda olan hayırseverlerimizden Allah razı olsun" dedi.