GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-12-2020 16:29   Güncelleme : 02-12-2020 16:45

Kemer'in ELEKTRİK ÇİLESİ!

Kemer’in yaylaları olarak nitelendirilen ve salgın nedeniyle vatandaşların tercih ettiği Ovacık Mahallesi ve Kuzdere Gedelme mevkiinde uzun zamandır karanlık günler yaşanıyor. Bölgede meydana gelen elektrik arızalarına yatırım ve eleman eksikliği nedeniyle 2-3 günde müdahale edilirken, yeni yapılan yerleşim yerlerine ise elektrik verilemiyor. Duruma isyan eden bölgedeki vatandaşlar, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) ve CK Akdeniz’e tepki gösteriyor. Gelen ekiplerin “Eleman yok. Güneş enerjisi kullanın. 5-6 yılda yatırım yapılır” gibi sözleri karşısında şok yaşadıklarını belirten vatandaşlar, salgın ve yasaklar nedeniyle evlerinden çıkamadıklarını dile getirerek, “Bu zamanda olunacak iş değil. Arızalara geç müdahale ediliyor ya da hiç edilmiyor. Sürekli eleman yok deniliyor. Tahsilata gelince hemen para almayı biliyorlar, ama söz yatırma gelince bahane üretiyorlar. Artık yetkililerden sorunun çözümü için destek bekliyoruz” dediler.

Kemer'in ELEKTRİK ÇİLESİ!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kış aylarının gelmesi, turizm sezonunun sona ermesi ve salgın nedeniyle boşalan Kemer’de elektrik sıkıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı. Sokak aydınlatmalarının yer yer yanmadığı ilçede elektrik dağıtım şirketleri AEDAŞ ve CK Akdeniz’e tepkiler de yükselmeye başladı. Elektrik faturalarının son ödeme günü geçtiğinde hemen elektriği kesen CK Akdeniz, konu yatırıma geldiğinde ise yavaşlama dönemine giriyor. Basında milyonlarca lira yatırım yapılıyor diye açıklamalarda bulunan iki kurumun Kemer’de yatırım yapmaması ise kafalarda soru işaretlerine neden oluyor.

‘GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIN’

Kemer’in Ovacık Mahallesi ve Kuzdere Mahallesi Gedelme mevkiinde ise vatandaşlar elektrik arızaları nedeniyle zor günler geçiriyor. İlçe merkezinde yaşanan elektrik arızalarına 1-2 saatte müdahale edilirken, Ovacık ve Gedelme’de ise yatırım ve eleman eksikliği nedeniyle 2-3 günde müdahale edilebiliyor.

AEDAŞ ve CK Akdeniz’e tepki gösteren vatandaşlar, iki kurumun da konuya çözüm bulamadıklarını iddia etti. Bölgede sürekli sorun yaşadıklarını, ekiplerin ise geç müdahale ettiklerini bildiren vatandaşlar, ekiplerin “Eleman yok. Güneş enerjisi kullanın. 5-6 yılda yatırım yapılır” gibi sözleri karşısında şok yaşadıklarını söylediler.

Sokak lambalarının da yer yer yanmadığını dile getiren vatandaşlar, gelen ekiplere neden yanmadığını sorduklarında ellerinde malzeme olmadığını belirttiler. Sorunun çözümü için AEDAŞ ve CK Akdeniz’e gittiklerini de belirten vatandaşlar, her iki kurumunda topu birbirlerine attıklarını söylediler.

‘YATIRIMI SİZ YAPIN, SONRA ÖDERİZ’

Kemer-Gedelme arasında yeni yapılan 83 konutun yer aldığı alana ise elektrik bağlanamıyor. İnşaata başlandığı günden bugüne alana elektrik bağlatmaya çalıştıklarını aktaran inşaat yetkilisi, “Yatırımı siz yapın, parasını size biz sonra öderiz. Yoksa 5-6 yıl elektrik bağlanmaz” diye kendilerine tavsiye verildiğini söyledi.

Salgın ve yasaklar nedeniyle evlerinden çıkamadıklarını dile getiren vatandaşlar, “Bu zamanda olunacak iş değil. Zaten yasaklar nedeniyle evden çıkmıyoruz. Havalar soğumaya başladı. Sürekli elektrik arızaları yaşıyoruz. Arızalara geç müdahale ediliyor ya da hiç edilmiyor. Sürekli eleman yok deniliyor. Tahsilata gelince hemen para almayı biliyorlar, ama söz yatırma gelince bahane üretiyorlar. Artık yetkililerden sorunun çözümü için destek bekliyoruz” dediler.