GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-12-2020 16:34   Güncelleme : 10-12-2020 16:34

‘Kemer’in değeri bir kat daha artacak’

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Lokman Atasoy ile bir araya gelen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Göynük Halk Plajı, Mustafa Ertuğrul Aker Halk Plajı ve Kındıl Halk Plajı için Mavi Bayrak başvurusunda bulunacaklarını belirterek, “Artık önümüzdeki günlerde Kemer, mavi bayraklı plajlarına ek olarak 6 tane daha mavi bayrak almak için müracaatını yapacak. Kemer bölgesine 6 tane daha mavi bayrak gelince Kemer’in değeri bir kat daha artacaktır” dedi.

‘Kemer’in değeri bir kat daha artacak’

Şüheda PARTAL

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kemer, Mavi Bayrak Sertifikasyon sistemini daha da geliştirecek. Kemer Belediyesi, Göynük Halk Plajı, Mustafa Ertuğrul Aker Halk Plajı, Kındıl Halk Plajı için Mavi Bayrak başvurusunda bulunacak. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çamyuva sahilinde yapımı gerçekleşecek olan halk plajı da mavi bayraklı olacak.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Lokman Atasoy, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile bir araya gelerek, 2021 yılı Mavi Bayrak başvuruları hakkında bilgi verdi.

‘MAVİ BAYRAK SAYISINI ARTTIRACAĞIZ!’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada “Mavi bayrak temsilcimiz Lokman bey ve arkadaşlar ile bugün burada bir toplantı yaptık. Artık önümüzdeki günlerde Kemer, mavi bayraklı plajlarına ek olarak 6 tane daha mavi bayrak almak için müracaatını yapacak. İlk önce biz Kemer Belediyesi olarak Mustafa Ertuğrul Aker Parkı sahili için müracaat ediyoruz. İkincisi Kındıl Bölgesinde yapacak olduğumuz Kındıl projesi için. Üçüncüsü de Göynük halk plajı için. Bir tane de Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın Çamyuva sahilde bir halk plajı için müracaatı var. Bakanlığımız bu bölgede 33 dönüm yere halk plajı yapıyor. Onlar da müracaatlarını yapıyor. Bölgemizde yeni açacak iki tesis daha mavi bayrak başvurusu yapıyorlar. Kemer bölgesine 6 tane daha mavi bayrak gelince Kemer’in değeri bir kat daha artacaktır. Mavi bayrak demek bütün kriterlere uyulmuş, sonrasında da güvenilir olarak halk plajları olarak biliniyor. İnşallah pandemi sonrası iyi bir sezonda mavi bayraklı sahillerimizde misafirlerimizi ağırlayacağız” dedi.

‘MAVİ BAYRAK ÇALIŞMALARINDA ÖNCÜ BİR İLÇE’

TÜRÇEV Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Lokman Atasoy da, Başkan Topaloğlu’nun sıcak ilgisi ve çevreye olan duyarlılığı için teşekkür ederken “Kemer uzun yıllardır, mavi bayrak çalışmalarında öncü bir ilçe olarak hareket etmiştir. Bakanlığımızın ilk programı başlattığı ilçe olması nedeniyle bu konuda da son derece tecrübelidir. Mavi bayrak biliyorsunuz ki temiz denizlerimizin, sağlıklı, güvenli bir plaj ortamının uluslararası bir simgesidir. Kemer’in bu anlamda plaj sayılarını, marina sayılarını ve hatta yat sayılarını arttırması son derece önemlidir. Turizmin gelişmesi sürdürülebilir turizme katkısı anlamında son derece önemlidir. Kemerle ilgili hazırlıklarımıza başladık. Kollarımızı sıvadık. 15 Aralık’ta müracaatlarımız sonra eriyor, ancak başkanımız 4 tane şu anda bize bir halk plajı potansiyeli olduğunu ve bunla ilgili çalışmalarımızın müjdesini verdi. Bu halkımızın uluslararası standartlarda plajlarla kavuşacak olmasının bence bir müjdesi. Çok güzel bir haber. Bunun yanı sıra çok nitelikli, Kemerimize oteller, büyük yatırımlar yapılıyor. Onlardan da şu anda gelen müracaatlar var. Bunlar da hem bölgemiz için hem Türk turizmi için son derece önemli bilgiler. Bu toplantıda bu bilgileri almanın memnuniyetini yaşıyoruz. Umarım Kemer hak ettiği turizmi, hak ettiği çevreyi, hak ettiği doğayı çok iyi koruyarak sağlayacak ve bunu üst seviyelere kadar çıkaracak” diye konuştu.