YAŞAM
Giriş Tarihi : 27-04-2022 23:38

Kemer’i lavanta kokusu saracak!

Kemer Belediyesi’ne ait Gedelme Yaylasındaki 2 bin 650 metrekarelik arazide bin 500 lavanta fidesini toprakla buluştu. Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Kemer’de turizmi çeşitlendirmek ve turizm sezonunu uzatmak amacıyla gerçekleştirilen fide dikimine katılan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Turistleri Kemer’e çekmek amacıyla böyle bir proje yaptık. Turizmi çeşitlendirmek ve sezonu uzatmak amacıyla yaptığımız projenin amacına ulaşacağına inanıyorum. Bu proje başarılı olursa başka alanlarda da devamını yapacağız” dedi.

Kemer’i lavanta kokusu saracak!

Şüheda PARTAL

Kemer’in Gedelme Yaylasındaki Kemer Belediyesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesince yapılan lavanta dikim projesi kapsamında lavanta dikim etkinliği düzenlendi. İlçede hem turizmi çeşitlendirmek hem de turizm sezonunu uzatmak amacıyla gerçekleştirilen fide dikimine, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ve eşi Hale Gül, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Park ve Bahçeler Müdürü Gencay Kayrak, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.

Etkinliğe katılanlar, daha önce ekime hazır hale getirilen arazide bin 500 lavanta fidesini toprakla buluşturdu.

‘AMACINA ULAŞACAĞINA İNANIYORUM’

Kemer Belediyesine ait 2 bin 650 metrekarelik arazide lavanta fidelerini toprakla buluşturduklarını belirten Başkan Topaloğlu, belediye ekiplerinin daha önce dikim yapılacak olan arazide çalışmalarını tamamladığını ve dikime hazır hale getirdiğini söyledi. Topaloğlu, “Yerli ve yabancı misafirlerin birçoğu lavanta bahçesini gezmek için Burdur ve Isparta’ya gidiyordu. Hem insanlarımızı oralara kadar yormamak hem de turistleri Kemer’e çekmek amacıyla böyle bir proje yaptık. Turizmi çeşitlendirmek ve sezonu uzatmak amacıyla yaptığımız projenin amacına ulaşacağına inanıyorum. Bu proje başarılı olursa başka alanlarda da devamını yapacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘ÇOK FAYDALI BİR İŞE İMZA ATTIK’

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Şube Müdürü Halil Buran ise Kemer Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri projenin turizme büyük katkısı olacağını düşündüğünü kaydetti.

Etkinliğe katılan vatandaşlardan Neslihan Yemez, lavanta dikim etkinliğinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Bence çok faydalı bir işe imza attık. Burada olmaktan dolayı mutluyum. İnşallah verimli olur ve çiçek açtığı zaman tekrar gezmeye gelmek isterim” ifadelerine yer verdi. Vatandaşlardan Gülcan Yılmaz, Kemer Belediyesinin yaptığı etkinliğin çok güzel olduğunu anlatarak, kendisinin de ektiği bir lavanta olduğu için mutlu olduğunu dile getirdi. Fatma Dalkılıç da etkinliğine yapan Kemer Belediyesine çok teşekkür ettiğini aktararak, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Hızlı bir şekilde dikimi tamamladık. Birkaç ay sonra da büyümüş hallerini görmeye geleceğiz” dedi.

AdminAdmin