GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-06-2021 13:56   Güncelleme : 27-06-2021 13:58

Kemer’e yakışmayan görüntüler!

Kemer’in aynası konumundaki Beldibi Mahallesinde bulunan Atatürk Parkı ve Halk Plajı’ndaki görüntülerin bir benzeri bu sefer Ulupınar Mahallesi’ne bağlı Çıralı Sahilinden geldi. Çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından fotoğraflanıp gazetemize gönderilen görüntülerde ise, Kemer Belediyesi sorumluluğundaki alanda tuvaletlerin kırık ve pislik içindeki görüntüleri pes dedirtti.

Kemer’e yakışmayan görüntüler!

Maksut TEMİZEL

Rusya’nın uçuşları başlatmasıyla turizmde hareketlilik yaşanırken Kemer’in aynası konumundaki Beldibi Mahallesi’nde bulunan ve daha önce Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ancak, 2019 yerel seçimleri sonrası Büyükşehir’den alınarak kaderine terk edilen Atatürk Parkı ve Halk Plajı’ndaki görüntüleri gazete olarak gündeme getirmiştik. Aydınlatmalar, büfe alanları, plaja iniş merdivenleri ile soyunma kabinleri ve tuvaletlerin görüntüsü bölge sakinlerini isyan ettirirken, aynı görüntülerin bir benzeri bu sefer Ulupınar Mahallesi’nden geldi.

Ulupınar Mahallesi’ne bağlı Çıralı Karaburun mevkiinde bulunan top sahası diye bilinen ve çoğunlukla karavancıların konakladığı alanın hemen yanına geçmişte Milli Parklar ve Ulupınar Muhtarlığı tarafından yapılan tuvaletlerin görüntüsü pes dedirtti. Ulupınar’ın köy statüsünden mahalle statüsüne geçmesiyle Kemer Belediyesi sorumluluğuna geçen Çıralı’daki görüntülerde tuvaletlerin kırık ve pis görüntüsü bölge halkı olmak üzere bölgeye gelen turistlerin tepkisine neden oldu. Turizm sezonunun hareketlenmeye başladığı bugünlerde görüntülerin Kemer’e yakışmadığını bildiren vatandaşlar, tuvaletlerin Çıralı’ya yakışır bir şekilde yenilenmesini istedi.