TURİZM
Giriş Tarihi : 12-12-2019 09:11

Kemer’e ters ev yapılacak

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) aylık toplantısına katılan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yeşil alanlarda ve otellerin yanlarında bulunan görüntü ve imar kirliğine neden olan büfeleri kaldırdıklarını belirterek Atatürk Parkı’nın sonuna ters ev yapmayı planladıklarını söyledi.

Kemer’e ters ev yapılacak

Maksut TEMİZEL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (KETOB) aylık toplantısına katıldı. KETOB binasında yapılan toplantıya, KETOB Başkanı Şener Gürler ve yönetim kurulu üyeleri ile Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege de katıldı.

Kemer’e katkı sağlayacak projeler ve gelecek sene turizm sezonundan beklentilerin konuşulduğu toplantıda Başkan Necati Topaloğlu, yeni turizm sezonu öncesinde Kemer’de yapılması gerekenler hakkında görüşlerini bildirdi.

ANA FİKİR KEMER’İN YAŞAMASI VE DİRİ KALMASI

Başkan Topaloğlu, gelecek sene turizm sezonunda beklentilerin yüksek olduğunu ifade ederek, “Yeni sezonda rekor sayıda misafir ağırlamayı düşünüyoruz. Burada belediye olarak bize ve otelcilerimize büyük işler düşüyor. Kış aylarında Kemer’e nasıl katkı sunabileceğimizi konuşmak lazım. Ana fikir Kemer’in yaşaması ve kış aylarında diri kalması. Bunları yerine getirmek için çalışmamız lazım” diye konuştu.

ATATÜRK PARKI’NA TERS EV

Belediye olarak yapılan çalışmalar hakkında da kısa bilgiler veren Başkan Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Yeşil alanlarda ve otellerin yanlarındaki büfeleri kaldırıyoruz. Artık Kemer’de büfe ve seyyar iş yeri kalmayacak. Diskoların arka tarafında aydınlatma çalışmalarımız var. Atatürk Parkı ile ilgili çalışmalar devam ediyor ve ihale hazırlıkları başladı. Atatürk Parkı’nın sonun ters ev yapmayı planlıyoruz. Kemer’de Beldibi Mahallesi hariç bütün imar planları geldi. Beldibi’nde sadece taslak imar planı var. Buranın da imar planı onaylandıktan sonra Kemer’de imar planı sorunu olan yer kalmayacak. Göynük Mahallesi Kurtuluş Caddesi’nde asfaltlama ve aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Ekiplerimiz daha sonra Ayışığı yolunda devam eden yol çalışmalarına geçecek ve en geç Ocak ayının ilk haftası yolu halkımızın kullanımına açacağız.”

KETOB Başkanı Şener Gürler ise gelecek turizm sezonunda Kemer’de güzel şeylerin olacağına inandıklarını belirterek, parlak bir turizm sezonu beklediklerini ve her türlü tedbiri almaya başladıklarını kaydetti.