TURİZM
Giriş Tarihi : 28-11-2021 17:22   Güncelleme : 28-11-2021 17:22

Kemer’e olan ilgi arttı

Türkiye'nin ilk Blogger Festivali olma özelliği taşıyan Blogger Festivali sonucunda Kemer’e olan turistik ilgi büyük ölçüde arttı. Bloggerların 4 gün boyunca Kemer’de yaptığı çekimler 90 milyon kişiye ulaştı. Kemer’in Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında olduğunu söyleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “90 milyon kişi Beldibi’nden Çıralı bölgesine kadar Kemer’in tüm güzelliklerini ve tarihi yerlerini görmüş oldu. Kemer için güzel bir tanıtım oldu. Bunun bir de ilkbahar ayağını yapacağız” dedi.

Kemer’e olan ilgi arttı

Şüheda PARTAL

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından olan Kemer’in ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılması amacıyla, Türkiye'nin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Belarus ve Kazakistan'dan ünlü bloggerlar katılımıyla Kemer Belediyesi, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ve sivil toplum kuruluşları iş birliğince 1 ay önce düzenlenen Blogger Festivalinin sonuçları belli oldu.

Bloggerlar, Ay Işığı Koyu, Phaselis Antik Kenti, Çıralı Yanartaş, Ulupınar, Yörük Parkı ve yürüyüş yollarında gezerek, mavi tura katıldı. Kemer'in en güzel koylarını da görüntüleyen bloggerlar, dalış yaparak Kemer'in su altı zenginliğine tanıklık etti. Kemer’in gezilebilecek her yerini karış karış dolaşan blogger, çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarında Kemer etiketiyle paylaştı.

90 MİLYON KİŞİYE ULAŞILDI

Paylaşılan fotoğraf ve videolar dünyada bir çok kişiye ulaştı. Bloggerların 4 gün boyunca Kemer’de yaptığı çekimler 90 milyon kişiye ulaştı. Toplam 24 milyon kişiye ulaşan 80 bin gönderi, 90 milyon kişiye ulaşan 300’den fazla hikaye servis edildi. YouTube ve TikTok üzerinden 10, Yandex Zen üzerinden de 7 makale ve uluslararası bir dergide 3 makale yayınlandı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer’in Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında olduğunu söyledi. Türkiye’de ilk defa Blogger Festivali düzenlendiğini ifade eden Topaloğlu, Kemer’e gelen bloggerların yaklaşık 60 milyon takipçisi olduğunu kaydetti.

Topaloğlu, bloggerların 4 gün boyunca Kemer’in her yerini gezdiğini anlatarak, “Çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarında paylaştılar. Şu anda 90 milyon kişiye ulaşıldı. 90 milyon kişi Beldibi Mahallesinden Çıralı bölgesine kadar Kemer’in tüm güzelliklerini ve tarihi yerlerini görmüş oldu. Bu tanıtım anlamında hiç para harcamadığımız bir çalışmaydı. Bu konuda turizm acentelerine ve otelcilere teşekkür ediyorum. Kemer için güzel bir tanıtım oldu. Bunun bir de ilkbahar ayağını yapacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.