GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-07-2021 16:03   Güncelleme : 05-07-2021 16:03

Kemer’e ikinci kapalı pazar yeri!

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun projeleri arasında yer alan Kapalı Pazar Yerlerinin ikincisi Kuzdere Mahallesi’nin ardından Arslanbucak Mahallesi’ne yapılacak. Toplam 3 bin metrekare alan üzerine kurulacak ve 116 esnafın tezgah açabileceği Arslanbucak Kapalı Pazar Yeri’nin temeli, kurban kesimi ve dualar eşliğinde atıldı. Kemer’e ikinci kapalı pazar yerini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “3 ay sonra yüklenici firma bize burayı teslim edeceğini söyledi. Yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak. Kemerimize yakışır bir pazar yeri olacak. Kemer’e hayırlı olsun” dedi.

Kemer’e ikinci kapalı pazar yeri!

Şüheda PARTAL

Kemer Arslanbucak Mahallesi Kapalı Pazar Yeri temel atma töreni yapıldı. Törene, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Emin Gül ile Baki Yalın, meclis üyeleri Hasan Ali Acar, Emrah Ayhan, Ferhan Fidan, İsmail Aka, belediye birim müdürleri, belediye Çamyuva mahalle sorumlusu Özgür Şahin, belediye Tekirova mahalle sorumlusu Adem Barış, Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Arslanbucak Mahalle Muhtarı İsmail Uğur, Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay, Kiriş Mahalle Muhtarı Faiz Çetin, Çamyuva Mahalle Muhtarı Rıdvan Vicir ve davetliler katıldı.

Temel atma töreni, kurban kesimi ve duaların okunmasıyla başladı. Dualardan sonra kapalı pazar yerinin temeli atıldı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer’e ikinci kapalı pazar yerini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kemer’e hizmet etmeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, “3 bin metrekare oturum alanı var. 116 tane esnaf olacak. 110 metrekare alanda da tuvaletler, çocuk emzirme odaları, zabıta odası ve mutfak olacak. 3 ay sonra yüklenici firma bize burayı teslim edeceğini söyledi. İhaleyi alan firma 4 milyon artı KDV ile yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak. Kemerimize yakışır bir pazar yeri olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kemer’e hayırlı olsun” diye konuştu.

Arslanbucak mahalle muhtarı İsmail Uğur ise Kemer’e güzel bir hizmet geldiği için oldukça memnun olduklarını kaydetti. Uğur, mahalleye kazandırdığı hizmetlerden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti.

İnşaat mühendisi İbrahim Halil Demirkan da gelecek ayın sonuna doğru pazar yerinin kapalı alanının inşaatının biteceğini belirterek, yaklaşık 2,5 ay içerisinde pazar yerini bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti.