EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-01-2021 14:15   Güncelleme : 11-01-2021 14:15

Kemer’den İstiklal Marşı sesleri yükseldi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bayrak töreni çağrısı sonrası dün saatler 10.00'u gösterirken tüm okullarda İstiklal Marşı okundu. Kemer’de de okul bahçelerinde düzenlenen bayrak törenlerinde İstiklal Marşı yankılanırken, okul çevrelerinde yaşayan vatandaşlar ve öğrenciler balkon ve pencerelere çıkarak İstiklal Marşı’na eşlik etti.

Kemer’den İstiklal Marşı sesleri yükseldi!

Şüheda PARTAL

Korona virüs salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan okullarda bayrak töreni yapılamayıp, İstiklal Marşı okunamıyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise bu geleneği yaşatmak için sosyal medya hesabından tüm yurda çağrıda bulunarak vatandaşları bayrak törenine davet etti. Bayrak töreni geleneğini yaşatmak adına dün 81 ilde 70 bini aşkın okulda İstiklal Marşı çalındı.

Kemer’de de Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okullarda İstiklal Marşı sesleri yankılandı. Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu’nda düzenlenen programa ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erdem Can ve Yalçın Seyran, Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Milliyetçi Hareket Partisi Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Kara, okul yöneticileri, personelleri ve çalışanları katıldı.

Okulda İstiklal Marşı’nın söylenmeye başlaması ile okula komşu olan binaların balkon ve pencerelerinden vatandaşların ve öğrencilerin İstiklal Marşı’na eşlik ettikleri görüldü.

Tören sonrası konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatı ile tüm Türkiye’de olduğu gibi Kemer’de de tüm okullarda İstiklal Marşı’nı yankılandırdıklarını belirterek, milli şuur ve inanç kaynağı olan İstiklal Marşı’nı en kısa zamanda tüm okullarımızda öğrencilerimizle birlikte okumak istediklerini ifade etti.