TURİZM
Giriş Tarihi : 19-12-2019 09:31

‘Kemer’den aldığımız Kemer’e

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Atatürk Parkı’nda yapılması planlanan proje kapsamında alanda incelemelerde bulunan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Buraya turistlerinde gelip ziyaret edebileceği turizme katkı verecek kalıcı bir yatırım yapmamız lazım. Onun için burası uygun. Bununla ilgili bir çalışma yapacağız. Kemer’den aldığımızı fazlasıyla Kemer’e yatıracağız. Kemer bizim için çok önemli. Onun için Kemer’de muhakkak ATSO’nun bir yatırımı olmalı” dedi.

‘Kemer’den aldığımız Kemer’e

Ahmet Duran YENİGÜN

ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Eroğlu, ATSO Kemer Temsilcisi Mustafa Çetinkaya ve ATSO Meclis üyesi Bülent Güllü ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

ATSO ile belediyenin ortaklaşa yapabileceği çalışmalar ve projeler hakkında konuşulan ziyarette, Başkan Topaloğlu, Kemer’de yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Topaloğlu, ATSO Başkanı Çetin ve beraberindekiler, daha sonra Atatürk Parkı’nda yapılması planlanan proje kapsamında alanda incelemelerde bulundu. Atatürk Parkı’nı baştan sona inceleyen Başkan Topaloğlu ve ATSO Başkanı Çetin, proje hakkında fikir alışverişinde bulundu.

ÇETİN: KEMER’DEN ALDIĞIMIZI KEMER’E YATIRACAĞIZ

ATSO’nun en çok üyesinin Kemer’de olduğunu belirten Başkan Davut Çetin, “Ben birkaç yıldır Kemer için ne yapabiliriz diye düşünüyorum. Bunu daha öncede Başkan Topaloğlu ile konuştuk. Şimdi bir park çalışması önümüze geldi ve bunu değerlendirmek istiyoruz. Yani buraya turistlerinde gelip ziyaret edebileceği turizme katkı verecek kalıcı bir yatırım yapmamız lazım. Onun için burası olabilir. Bununla ilgili bir çalışma yapacağız. Kemer’den aldığımızı fazlasıyla Kemer’e yatıracağız” dedi.

‘KEMER’DE MUHAKKAK ATSO’NUN BİR YATIRIMI OLMALI’

Turizm anlamında Kemer’in çok önemli olduğuna da değinen Başkan Çetin, “Biz zaten üyelerimizden aldığımızı üyelerimize veriyoruz. Ben ilk başkan olduğum 2015 yılından bu yana zaten aldığımız aidatın tamamını her sene yurt dışı yurt içi fuarlarda kullanmak için üyelere veriyorum, turizm için bir fuara gideceğinde uçak biletini biz ödüyoruz. Onunla ilgili biz hep aldığımızı veriyoruz. Şimdi Kemer’den aldığımızı da Kemer’e vereceğiz. En büyük ilçemiz Kemer ondan sonra Serik. Gelir tarafından bakacak olursak çok yüksek gelir aldığımız yok, ama Kemer bizim için çok önemli. Turizm anlamında da çok önemli. Kemer’de de muhakkak ATSO’nun bir yatırımı olmalı. Üyelerimiz de ATSO ne yapıyor diye sormamalı. Bunu yaptığımızı göstermemiz lazım” diye konuştu.

TOPALOĞLU: İŞBİRLİĞİMİZ HER ZAMAN DEVAM EDECEK

Başkan Topaloğlu ise, Kemer’in dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu belirterek, ATSO Başkanı Davut Çetin’in ziyaretlerinden dolayı mutlu olduğunu söyledi. ATSO Başkanı Çetin ile Kemer’de yapılabilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Kemer’e baktığımız zaman zaten dünyanın en güzel yerlerinden birisi. Ama biz Allah’ın verdiğini bile koruyamaz durumdayız. ATSO, Kemer’de yatırım anlamında bir şeyler yapmak istiyor. Bizde birkaç öneri sunduk Atatürk Parkı’nda yapmayı düşündüğümüz proje hakkında bilgiler verdik. Onlarda projede desteğimiz olsun ve turizme katkımız olsun diye projeye destek olacaklarını belirtti. İşbirliğimiz her zaman devam edecek” diye konuştu.