YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-05-2022 23:42

Kemer’de yılın annesi Ayla Acar

Kemer Belediyesi, Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda Anneler Günü dolayısıyla program düzenledi. Sanatçı Füsun Sovuksu’nun konser verdiği programda 24 Ocak 2019’da hortumda dereye sürüklenen araçta kaybolan üniversite öğrencisi Kader Buse Acar’ın annesi Ayla Acar yılın annesi seçildi. Eşi Fikriye Topaloğlu ile birlikte Ayla Acar ile Ahmet Acar’a günün anlam ve önemini belirten bir plaket veren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Anne olmak adalet, sevgi, koruma ister. Anneler evin direğidir. Evlada konuşmayı ilk öğreten annedir. Ayla ablam başta olmak üzere tüm annelerin gününü kutluyorum” dedi.

Kemer’de yılın annesi Ayla Acar

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi, Anneler Günü dolayısıyla program düzenledi. Mustafa Ertuğrul Aker Parkı’nda düzenlenen programa, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve eşi Fikriye Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ve eşi Hale Gül, meclis üyeleri Mustafa Tıraş, Recep Yılmaz ve ço sayıda vatandaş katıldı.

Program kapsamında sanatçı Füsun Sovuksu, konser verdi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan sanatçı Sovuksu, seslendirdiği şarkılarla konseri izlemeye gelenlere keyifli bir akşam yaşattı. Yerli ve yabancı misafirler tarafından da büyük ilgi gören konsere gelenler, sanatçı Sovuksu’nun seslendirdiği şarkılara zaman zaman eşlik etti.

YILIN ANNESİ AYLA ACAR

Programda 24 Ocak 2019’da hortumda dereye sürüklenen araçta kaybolan üniversite öğrencisi Kader Buse Acar’ın annesi Ayla Acar yılın annesi seçildi. Başkan Topaloğlu ile eşi Fikriye Topaloğlu, sahneye davet edilen Kader Buse’nin annesi Ayla Acar ile babası Ahmet Acar’a günün anlam ve önemini belirten bir plaket verdi. Kısa bir konuşma yapan Başkan Topaloğlu, anne olmanın zor olduğunu belirterek, “Anne olmak adalet, sevgi, koruma ister. Anneler evin direğidir. ‘Cennet annelerin ayağı altındadır’. Evlada konuşmayı ilk öğreten annedir. Sözün bittiği yerdeyiz. Ayla ablam başta olmak üzere tüm annelerin gününü kutluyorum” diye konuştu.

‘BEN KIZIMLA DOYASIYA YAŞADIM’

Yılın annesi seçilen Ayla Acar ise kızının söylediği sözlerin hala kulaklarında olduğunu belirterek, “Kızımın söylediği sözleri sabaha kadar anlatsam bitmez. Kızımın söylediği bir şey vardı. Gerçek annelerin ve çocuklarını gerçek sevgiyle büyüten annelerin günü kutlu olsun derdi. Ben kızımla doyasıya yaşadım. Allah’a şükürler olsun” dedi.

Başkan Topaloğlu’nun eşi Fikriye Topaloğlu da Ayla Acar ve eşine Allah’tan dayanma gücü vermesi dileklerinde bulunarak her zaman yanlarında olacaklarını kaydetti.

Konser sonrası Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ve eşi Hale Gül, sanatçı Füsun Sovuksu’ya çiçek verdi.

AdminAdmin