YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-01-2023 00:25

Kemer’de yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Antalya genelinde etkili olan şiddetli yağış ve fırtına, Kemer’de hayatı olumsuz etkiledi. Kemer Belediyesi Fen İşleri, Temizlik, Park ve Bahçeler müdürlükleri ekipleri, ilçede bazı bölgelerde devrilen ağaçları yerinden kaldırdı, yola düşen kayaları temizledi, tıkanan mazgalların temizliğini yaptı.

Kemer’de yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Meteoroloji 4’ncü Bölge Müdürlüğü’nün ‘turuncu’ kod uyarısı sonrasında bulunduğu 11 ilden biri olan Antalya, Salı gecesinden bu yana yağmur ve fırtınanın etkisi altında. Kemer’de de hayatı olumsuz etkileyen şiddetli yağmur ve fırtına uyarısı sonrası Kemer Belediye ekipleri de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini artırdı. Gün içerisinde ilçe genelinde tıkanan mazgalları temizleyen belediye ekipleri, fırtınanın hızı 122 kilometre ölçülen ilçede devrilen ağaçları da bulunduğu yerden kaldırdı. Belediye ekipleri, ilçe genelinde gece gündüz devriye gezerek yaşanabilecek su ve sel baskınlarının önüne geçmek için çalışıyor.

Belediye ekiplerinin, şiddetli yağış ve fırtınanın etkisini yitirene kadar sahada aktif olarak çalışmalarını sürdüreceği belirtildi. Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz, yaptığı açıklamada, Kemer Belediyesi olarak tüm tedbirleri alındıklarını belirterek, herhangi bir olumsuzluk yaşayan vatandaşların Kemer Belediyesi’ni arayabileceklerini ifade etti. (Haber Merkezi)

AdminAdmin