YAŞAM
Giriş Tarihi : 24-03-2020 09:59

Kemer’de Vefa Sosyal Destek programı

Kemer Kaymakamlığı tarafından özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması, sağlık başta olmak üzere temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için oluşturulan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ faaliyetlerine başladı.

Kemer’de Vefa Sosyal Destek programı

Maksut TEMİZEL

Kemer’de uygulanan ve uygulanacak olan koronavirüs (Covid-19) tedbirleri ve kaymakamlıkça oluşturulan Vefa Sosyal Destek programı hakkında görüşmek üzere Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç başkanlığında acil koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ceren Avanos İnce, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal ile diğer daire müdürleri katıldı. Toplantıda genel durum değerlendirmesi yapılırken, uygulanan ve uygulanacak olan tedbirler ve tavsiyeler karara bağlandı.

VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU FAALİYETE GEÇTİ

Öte yandan Kemer Kaymakamlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu’ da faaliyetlerine başladı. Kaymakamlığın sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda; “Dünya genelinde salgın hale gelen corona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında; risk gurubunda bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın kendi hayatları ve toplum sağlığı açısından ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri acil sağlık, güvenlik vb. Zaruri haller dışında sınırlandırılarak sokağa çıkmaları yasaklanmıştır. Bu bağlamda; özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması, sağlık başta olmak üzere temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için kaymakamlığımızca, Vefa Sosyal Destek grubu oluşturularak faaliyete geçirilmiştir. İkametlerinden ayrılmalarına bu şekilde kısıtlama / yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112 acil çağrı merkezi üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.