GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-01-2022 21:22   Güncelleme : 03-01-2022 21:22

Kemer’de vatandaşı kim düşünüyor!

Kemer’de vatandaşı kim düşünüyor!

Tarih 18 Aralık 2019 yılını gösterirken ‘Kemer’e TOKİ müjdesi!’ diye bir haber düşmüştü…

Neydi o müjdeli haber;

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle başlatılan '100 Bin Sosyal Konut Projesi'nde talep toplanmaya başlandı. Tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de dar gelirli vatandaşlar yatay mimari anlayışla hayata geçen projede evler mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 70 adet 2+1 ve 30 adet 3+1 planında inşa edilecek toplam 100 konut için başvuru yapabilecek. Kuzdere Mahallesi’nde yapılacak konutların inşaatları ise yılbaşından sonra başlanacak.”

TOKİ müjdesi sonrası siyasi kanatlardan gelen ses desibelinin yüksekliğini keşke TOKİ’nin iptal olduğu zamanda da duyabilseydik. Ama duyamadık.

Kemer’e yapılacak 100 konutu müjdeleyen Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na hükümetin yaptığını sahiplendiği için muhalif siyasiler arasında yaşanan tartışmalar ve atışmalarla gündem yaratılırken, diğer tarafta Kemerli vatandaşlar ise sevinç içinde büyük bir umutla başvuru için bankaya gittiklerinde TOKİ’nin iptal edildiğini öğrenmişlerdi.

 

TOKİ iptalle ilgili resmi bir açıklama yapmadı, sonrasında da TOKİ arsası satılmıştı.

 

TOKİ arsası satılırken her fırsatta “Kemer sahipsiz değil” naraları atan siyasiler neredeydi?

Kemer sahipsiz değil de, TOKİ arsası neden satıldı?

TOKİ arsası satılırken bizim siyasiler neredeydi?

Kemer’e sahip çıkılması gerekirken ortada olmayanların, Kemer’e sahip çıkmayı, Kemer’e değer vermeyi, Kemer’e bir şeyler kazandırma gibi bir dertleri yoktu demek ki!

Kemer’de vatandaşı kim düşünüyor!

Kemer’de ev kiraları almış başını gitmiş!

Kemer’de şuan vatandaşın bütçesini aşan fahiş fiyatlarla kiralık ev bulmak o kadar zor ki!

Çünkü kiralık ev talebi çok olunca fırsatçılara gün doğdu!

TOKİ hayata geçirilebilseydi bir nebze olsun vatandaşlar bir nefes alacaktı, ev bulma kiralama ile ilgili bu kadar sıkıntı yaşanmayacaktı.

Kemer’de şu dönem ev bulma ve kira konusundaki sıkıntılar hat safhadayken “Kemer sahipsiz değil” diyen siyasilere duyurulur ki halkın dili gözü kulağı olmayı başarabilsinler…