YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-01-2020 12:55

Kemer’de toplantı yeri ve yürüyüş güzergahı belirlendi

Kemer Kaymakamlığı tarafından 2020 yılı toplantı yeri ve gösteri yürüyüşü güzergahları yeniden belirlendi. İlçede açık toplantı yeri olarak Ralli Alanı belirlenirken, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Atatürk, Karayer ve Deniz Caddeleri takiben Ralli Alanı’na kadar olan güzergah, yürüyüş güzergahı olarak belirlendi.

Kemer’de toplantı yeri ve yürüyüş güzergahı belirlendi

Şüheda PARTAL

Kemer’de 2020 yılı açık toplantı yeri ve gösteri yürüyüşü güzergahları, dağılım yeri ile afiş ve ilan asılacak yerler yeniden belirlendi. 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6, 20 ve 26. maddeleri ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun uygulanmasına dair yönetmeliğin 3. maddesi gereğince, Kaymakamlık oluru ile belirlenen toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları gözden geçirilerek, yeniden düzenlendi.

Buna göre ilçede açık toplantı yeri olarak, Ralli Alanı, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Atatürk, Karayer ve Deniz Caddeleri takriben Ralli Alanı’na kadar olan güzergah, yürüyüş güzergahı olarak belirlendi.

Konu ile ilgili Kemer Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergahı şu şekilde:

“2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu uyarınca, 2020 yılında ilçe merkezinde yapılacak muhtemel toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili yer ve güzergahı yeniden düzenlenmiştir. Buna göre;

Açık Toplantı Yeri: Deniz Caddesi ile Karayel Caddesi’nin kesiştiği yerde bulunan Kaymakamlık Kavşağının sol alt tarafında bulunan Ralli Alanı açık toplantı yeridir.

Gösteri yürüyüşü yapılacak güzergah: Cumhuriyet Meydanı’nın Atatürk Caddesi tarafındaki yolun sağ tarafından 133. Sokağın Atatürk Caddesi ile kesiştiği yerdeki boş alandan başlar, Atatürk Caddesi’ni takiben (133. Sokak, 135. Sokak, 137. Sokak, Çınarlı Kavşağı, 139. Sokak, 141. Sokak, !43. Sokak, Özet-2 (Kale Market) kavşağına kadar sokak/kavşak aralarında güvenlik tedbiri alınarak) Karayer Caddesi (!32. Sokak, 134. Sokak ve 138. Sokağın Karayer Caddesi ile kesiştiği yerlerde güvenlik tedbiri alınarak), Kaymakamlık Kavşağı ve Deniz Caddesini takiben Ralli Alanı’ndaki Toplantı Yerinde son bulur.

Dağılım yeri: Merkez Mahallesi üzerinde bulunan Karayer Caddesi, Onno Tunç Caddesi, Kemal Sunal Caddesi ve Deniz Caddesi dağılım yeridir. Yürüyüşe katılanlar bu dört caddeyi takip ederek dağılır.

Afiş ve ilan asılacak yerler: Kaymakamlık makamınca verilecek olurla, belediye başkanlığı tarafından belirlenecek cadde ve alanlardaki reklam panoları ile miting alanı içerisine asılacaktır.”